Ekonomi 39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul açıldı!

39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul açıldı!

09.05.2016 - 14:08 | Son Güncellenme:

Yapıya dair her şey, 10 - 14 Mayıs’da, Türk yapı sektörünün tek buluşmasında!

39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul açıldı

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen, Dünyanın en büyük beş yapı fuarından biri olan, Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 39 yıldır Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı konumunda. 100.000 m2’lik alanda, 1.250 katılımcı firmayı, 111.000’i aşkın ziyaretçiyle buluşturacak olan fuar, en son yenilik ve teknolojileri barındıran ürün çeşitliliği, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da sektörün zirvesi olacak.

Haberin Devamı

Fuar ilk kez bir ülke yerine Afrika’dan Kenya, Nijerya ve Mozambik’i “Konuk Bölge” olarak ağırlıyor. Proje kapsamında düzenlenecek “Afrika - Türkiye İnşaat Forumu”nun ardından, bu üç ülke ve kıtanın önemli pazarlarından gelecek satınalma heyetleri, fuar katılımcılarıyla “İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nda bir araya gelecek.

İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri kapsamında ilk defa “Hedef Pazar Projesi” gerçekleştirilecek. Türk yapı sektörünün gözde pazarlarından İran’ın ağırlanacağı proje kapsamında, Kalekim’in desteğiyleİran – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Toplantısı” düzenlenecek.

İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri”ne ek olarak geliştirilen yeniliklerden “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri” sektöre bilgi akışı sağlayacak. Türkiye’ye ilk kez gelecek olan dünyaca ünlü, RIBA ödüllü Mimar Chris Bosse’nin, “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi” konferansı, Mimar Selçuk Avcı’nın “Türkiye’de Sürdürülebilirlik ve Türk Müteahhitler Birliği Deneyimi” semineri, mimarın tasarım sürecinde malzemenin önemine değinilecek “Mimarın Yeni Malzemeleri” semineri ve yapı sektörünün uzmanları ve mimarlık öğrencilerini bir araya getirecek olan “Mimarlıkta Kariyer” etkinlikleri sektöre ışık tutacak. Fuardaki “Seminer ve Demo Alanı”nda da malzeme alanındaki yenilikler, teknolojiler, inovasyon ve sürdürülebilirlik konularında etkinlikler düzenlenecek.