Geri Dön
Ekonomi‘40 yaş altı’ liginin birincisi Tiryakioğlu

‘40 yaş altı’ liginin birincisi Tiryakioğlu

Fortune Türkiye dergisi aralık ayı sayısında ‘40 yaş altı 40’ araştırmasına imza attı.

‘40 yaş altı’ liginin birincisi Tiryakioğlu

Türkiye’de önemli şirketlerin başında olan 40 yaş altındaki isimleri konu alan haberde, şirketlerinin hızla büyümesini sağlayan 40 yönetici yer aldı.
‘40 Yaş Altı 40’ araştırmasının birinci sırasında tarımsal ürünler sektöründe hizmet veren Tiryaki Agro’nun CEO’su Süleyman Tiryakioğlu var. Tiryakioğlu 35 yaşında. Agro Gıda 2010 yılı verileriyle yapılan Fortune 500 sıralamasında 2009’a göre yüzde 66.3 artışla 1 milyar 159 milyon TL net satış geliri elde ederek Türkiye’nin en büyük 657inci firması oldu.
İkinci sırada internette online satış yapan Markafoni’nin kurucu ortağı 35 yaşındaki Ahmet Emre Sarı yer alıyor. Sarı gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan özel alışveriş modelini, Markafoni ile Türkiye’de başlatan isim olarak gösteriliyor.
Listenin üçüncü sırasında bulunan isim ise Trendyol.com’un kurucu ortağı 30 yaşındaki Demet Mutlu. Mutlu, Fortune Global tarafından en etkili 10 girişimci arasında gösterilmişti. Türkiye’nin en hızlı büyüyen alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol’un 4 milyon üyesi var. 300 bin dolar sermaye ile kuruldu. Yıllık 100 milyon dolarlık bir satışa sahip.
40 yaş altı 40 liginin dördüncü sırasında, ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay yer aldı. Kariyerine 1998 yılında McKinsey’de başlayan Abay, San Francisco, New York ve Silikon Vadisi Ofisleri’nde çalıştı. ING atamasıyla kariyerinde ciddi bir sıçrama gerçekleştirdi. Genç yaşta deneyimli bir ekibin başına gelerek önemli bir başarıya imza attı.
37 yaşındaki Ebru Özdemir ise listenin beşincisi. Limak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Özdemir, grubta proje finansmanı, stratejik planlama ve iş geliştirme konularında uzmanlaştı. 1.9 milyor euro’luk Sabiha Gökçen Havalimanı ihalesinde şirketin stratejisini belirleyen isim.


İşte “40 yaş altı 40” listesinde ilk 10

‘40 yaş altı’ liginin birincisi Tiryakioğlu

Yaya üst geçidinde otomobillerini bırakıp kaçtılar, sokağa çıkma kısıtlaması cezası aldılarAdana'da gece saatlerinde Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun üzerinden geçen yaya üst geçidinin merdivenlerine sıkışan otomobili bırakıp kaçtığı belirlenen Sefer Ş. ile İbrahim S.'ye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 3 bin 150'şer TL para cezası kesildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler