Geri Dön

400 milyon $’lık Yalova müjdesi

Emay, özellikle Körfez turistinin gözdelerinden Yalova’da karma bir proje yapıyor. Osmangazi Köprüsü’yle değeri daha da artan bölgeye 400 milyon $ yatıracak

400 milyon $’lık Yalova müjdesi

Osmangazi Köprüsü’nün açalışıyla birlikte yerli ve yabancı yatırımcı için önemini artıran Yalova’da yatırımlar arka arkaya geliyor. Özellikle Körfez yatırımcısı için uzun yıllardır konut satışlarında ilk sıralarda yer alan Yalova’ya Emay İnşaat 400 milyon dolar yatırıyor. KentPlus projeleriyle Atasehir, Kadıköy, Fikirtepe, Kartal bölgelerindeki önemli gayrimenkul yatırımlarını hayata geçiren Emay İnşaat, bölgede ilkleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Emay İnşaat, Yalova’da, TOKİ iştiraki EPP (Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret A.Ş.) güvencesi ve desteğiyle ‘KentPlus Yalova Wellness SPA Resort’ projesini hayata geçiriyor.

Karma proje

Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, “383 bin 500 metrekare alan üzerine konumlanacak denize sıfır karma proje; konut, alışveriş merkezi, termal oteller, sağlık merkezi, okul, sosyal alanlar ile hayatın tüm ihtiyaçlarını barındıran bir yaşam alanını sunacak” dedi. Projede, 163 blokta toplam 1001 daire konumlanacak. Deniz ve doğa manzaralı olmak üzere 60 farklı tipten oluşacak. Projede yer alan 1001 konut, devremülk ya da konut seçenekleriyle sunulacak. Projede, 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli, üç farklı temadaki KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak.

İçinde termal otel de var

KentPlus Yalova Wellness SPA Resort projesinde, otellerde verilen SPA hizmeti dışında, termal suyun sağladığı imkanlarla oluşturulan ayrı bir sağlık merkezi de yer alacak. Fizik tedavi, rehabilitasyon merkezi ve termal havuzların bulunacağı sağlık merkezinde, detox ile birlikte dünya literatüründe yer alan terapi ve tedaviler de uygulanacak. Proje, 230 bin metrekare peyzaj alanı, 1200 metrekarelik gölet ile doğal bir yaşam alanı ve aynı zamanda sosyal ihtiyaçları sağlayan tüm alanları içeren bir yapı sunmayı hedefliyor.

Deniz yoluyla 1 saat sürüyor

Projede, gölet çevresine konumlanan sosyal alanlar, gençler ve çocuklar için tasarlanmış aktivite alanları, kreş, cami, okul, dünya mutfağından fastfood’a kadar farklı seçenekler sunan restoranlar, alışveriş merkezi, eğlence merkezi, spor tesisleri, güneşlenme terasları ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlandı. Ayrıca konut sakinlerine ve tatilcilere kum plaj sunmak için de çalışmalar yapılıyor. KentPlus Yalova Wellness SPA Resort, İstanbul’dan karayolu ile 130 kilometre, deniz yolu ile 1 saat mesafede bulunurken, Bursa’ya ise karayolu ile 75 kilometre mesafede yer alıyor. Projenin 2016 yılının son çeyreğinde temelinin atılması, 2018 yılı sonunda ise yaşamın başlaması hedefleniyor. Proje, 6-8 Eylül tarihleri arasında Dubai Cityscape fuarında tanıtılacak.

Pamuk yüklü kamyonda çıkan yangın söndürüldüSakarya'nın Pamukova ilçesinde pamuk yüklü kamyonda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber