Geri Dön

50 ülkeye Afyon lokumu

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren İkbal Şekerleme, 4 kıtada 50 ülkeye ‘Afyon lokumu’ ihraç ediyor. İkbal Şekerleme İhracat Müdürü Merve Çakıcı, firmalarının geleneksel yöntemlerle yaklaşık 100 yıldır lokum üretimi yaptığını söyledi.

50 ülkeye Afyon lokumu

Avrupa’nın en büyük lokum işletmesine sahip olduklarını belirten Çakıcı, Afyon lokumunu yaklaşık 10 yıldır yurtdışına pazarladıklarını dile getirdi. Çakıcı, ihracat ağlarının zamanla arttığını da aktararak, “Afyonkarahisar’dan 4 kıtada 50 ülkeye lokum ihracatımız var” dedi.

Vegan ürünler de var

Çakıcı, “Avrupa ve Körfez ülkelerine daha çok fındıklı, Antep fıstıklı, bademli ve meyve aromalı lokum gönderiyoruz. İhracatta en çok rağbet gören ürünlerimiz arasında daha çok nar aromalı, Antep fıstıklı, üzümlü, gül yapraklı ve fitil lokumlarımız yer alıyor. Bunların dışında çifte kavrulmuş klasik lokumlarımız da yine kahvelerin yanında eşsiz lezzetler olmaya devam ediyor. Avrupa ülkeleri son dönemlerde glutensiz ve vegan lokum ürünlerine merak sardığı” dedi.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber