Geri Dön

52 ülkeye iskele kurdu

52 ülkeye ihracat yapan Urtim Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, 2017 yılının ikinci yarısı için Türkiye ekonomisi açısından çok iyimser olduklarını belirtti.

52 ülkeye iskele kurdu

Önceki yıllarda yakalanan ekonomik başarıyı aşacak bir potansiyel olduğunu söyleyen Urfalılar, “2017 senesi için yatırım planımız yaklaşık 3 milyon euro. Daha hızlı büyümek için stratejik bir ortaklık yapabiliriz. 2017 yılı için ciromuzun yüzde 50’si rafinerilerden, yüzde 35’in inşaatlardan, yüzde 15’i tersanelerden oluşuyor” dedi.

Üretimin yüzde 60’ını ihraç ettiklerini belirten Urfalılar bir Ar-Ge Merkezi kurmak için çalışmalarımıza başladıklarını da söyledi. İnşaat işlerinin yanı sıra endüstriyel tesisler, tersaneler, rafineriler ve çevrim santralleriyle çalıştıklarını kaydeden Urfalılar, şunları kaydetti:

“Türkiye’de İzmit Tüpraş Rafinerisi, Çanakkale Çan ve Cenal Projeleri ve İzmir Star Rafinerisi’nin onaylı tedarikçisiyiz. Aralarında Azerbaycan Socar Polymer HDPE Projesi, Rusya’daki Sibur Zapsib Projesi ve yine Rusya’da Yamal LNG Projeleri, İsrail’deki Ashalim Projesi, Irak Besmaya Enerji Santrali, Türkmenistan Aşgabat Gas to Gasoline Projelerine ürün veriyoruz. Ayrıca, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) tedarikçisi. Üçüncü havalimanı için üretim sağlıyoruz.”

Vatandaşlar güvenlik güçlerini alkışladıHatay'ın İskenderun ilçesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda çıkan çatışmada bir özel Harekat polisi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber