Geri Dön
Ekonomi53 hastaneye tıbbi malzeme gönderdi

53 hastaneye tıbbi malzeme gönderdi

Koronavirüs ile mücadele için 10 milyon TL kaynak ayırdığını açıklayan Eczacıbaşı Topluluğu, 53 ildeki hastane ve aile sağlığı merkezine N95 ve FFP3 maske, cerrahi maske, yüz siperliği, ateş ölçer, önlük, gözlük, tulum, entübasyon kabini, muayene ve kültür alma kabini, dezenfektan, kolonya, tuvalet kağıdı, havlu ve fotoselli armatür ulaştırmaya devam ettiğini bildirdi.

53 hastaneye tıbbi malzeme gönderdi

 

Topluluk, Milli Dayanışma Kampanyası’na 2 milyon TL verdiğini, yaşlılara kolonya, sağlık personeli için otellere dezenfektan gönderdiğini açıklamıştı.

Antalya Gündoğmuş'taki yangına havadan yoğun müdahale edildiAntalya'nın Gündoğmuş ilçesinde yerleşim yerlerini tehdit eden yangın, uçak ve helikopterlerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Göndoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi, 'Bakanlarımız, valimiz ve vekillerimizin de destekleriyle 9 helikopter ve bir uçakla müdahale edilerek yangın kontrol altına alındı. Dezenformasyon oluşturmaya çalışan birtakım kişi ya da gruplar, gerçeği yansıtmayan açıklamalar yaparak insanları korku ve paniğe sevk etmek istese de devletimiz tüm unsurlarıyla müdahale ederek yangını çok kısa sürede kontrol altına almayı başardı' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler