Geri Dön

550 milyon $’lık kâğıt fabrikası gün sayıyor

Kipaş Holding tarafından Aydın’ın Söke ilçesinde kurulan ve 1700 kişinin istihdam edileceği kâğıt fabrikasının martta  üretime başlaması planlanıyor.

550 milyon $’lık kâğıt fabrikası gün sayıyor

Kahramanmaraş merkezli holding, başta tekstil olmak üzere enerji, tarım, çimento ve kağıt sektöründe faaliyet gösteriyor.

İthalatı azaltacak

Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde 658 dönüm üzerine kurulan kağıt fabrikası yatırımında sona gelindi. Yılda yaklaşık 730 bin ton kağıt üretilecek tesiste üretimin martta başlaması planlanıyor. Arıtma tesisi de tamamlanan fabrikada ağırlıklı olarak Türkiye’nin ithal ettiği  kağıtlar üretilecek.

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, kağıt fabrikasının, ithalatı engellediği için stratejik bir yatırım olduğunu söyledi. Öksüz, “Burası 550 milyon dolarlık bir yatırım. İkinci makine geldiğinde de 700 milyon doları geçecek. Ülkemizin ihtiyacı olduğu bir yatırım. Türkiye’nin 300 milyon dolarlık ithalatını ortadan kaldıracak, üstelik 200 milyon dolar da ihracat planlıyoruz” dedi.

 

Koronavirüs kurallarını ihlal eden gece kulübüne baskınKonak ilçesinde devriye görevi sırasında bir gece kulübünden ses geldiğini tespit eden ekipler, 23 kişiye sosyal mesafe ve sokağa çıkma yasağını ihlalden 144 bin 900 lira ceza kesti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber