Geri Dön
Ekonomi66 bin kişi başvurdu 150’si işe başladı

66 bin kişi başvurdu 150’si işe başladı

Turkcell’de tam zamanlı çalışma fırsatı sunan GNÇYTNK 2021’in işe alım süreçleri tamamlanırken, 66 binden fazla başvuruyla yeni bir katılım rekorunun kırıldığı program kapsamında, 150 genç yetenek iş hayatına Turkcell’de adım atacak.

66 bin kişi başvurdu 150’si işe başladı

EKONOMİ SERVİSİ - Süreç kapsamında video mülakat aşamasında yaklaşık 2 bin adayın değerlendirilmesinde yapay zeka kullanılırken, sonuçları yapay zeka algoritması tarafından değerlendirilen 1.603 aday, video mülakat süreçlerine dahil oldu. Bu adaylar arasından birebir mülakatlarla belirlenen 866 adaydan 465’i de departman mülakatları aşamasına geçmeye hak kazandı.

Yüzde 52’si kadın

Programın son değerlendirme aşamasını da başarıyla geçen 150 genç, Turkcell’de işe kabul edildi. İşe alınan gençlerin yüzde 52’sini kadınlar, programa dahil olan kişilerden 120’sini de mühendislik bölümü mezunları oluşturuyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcı Serhat Demir, “Ülkemizin genç yeteneklerini bulmak ve onlara kapılarımızı açmak için yıllardır devam ettirdiğimiz GNÇYTNK programını önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz. Program kapsamında Türkiye’de ilk defa bir şirket, çalışanlarını yapay zeka algoritmasıyla değerlendirdi ve seçti. Turkcell’in teknolojide öncü olma misyonunu bu programa entegre ettik” dedi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bodrum'da süper lüks yat trafiği devam ediyorTürkiye'nin turizm cenneti Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, süper lüks motor yat trafiği devam ediyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler