Geri Dön
Ekonomi800 milyon liralık ‘eko OSB’ kuruyor

800 milyon liralık ‘eko OSB’ kuruyor

Demir Grup, Çorlu 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 800 milyon liralık yatırımla 240 dönüm alanda, Demir Eko - San Sanayi Sitesi’nin inşaatına başladı.

800 milyon liralık ‘eko OSB’ kuruyor

 

Enerjisini ve suyunu kendisi üretecek projede, güneş panelli ve su arıtma tesisli sürdürülebilir ekolojik site donanımının hayata geçirildiği açıklandı. Proje tanıtım toplantısında konuşan Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “İnşaat sektöründeki 37 yıllık tecrübemizi enerji sektöründeki gücümüzle birleştirerek ekolojiyi merkezine alan bir organize sanayi bölgesi yatırımına imza atıyoruz. 6 blok halinde yükselecek, 362 adet ruhsatlı imalathane ve 65 dükkandan oluşan projede satışların yüzde 30’unu tamamladık” dedi.

Projede metrekare satış fiyatları 3 bin 900 lira ile 7 bin 500 lira arasında değişiyor. 100 metrekareden 10 bin metrekareye kadar, parçalı ve birleştirilebilir alanlar halinde satış yapılabiliyor. Demir, projedeki ödeme yöntemine ilişkin olarak ise, “Peşinatsız yüzde 0 faizli, 24 ay ödeme ve yüzde 30 peşinata yüzde 0 faizli 36 ay ödeme seçenekleri sunuyoruz. 2022 yılında tamamlanacak projede metrekare fiyatlarının 10 bin liranın da üzerine çıkmasını bekliyoruz” dedi.

OSB teklifi geldi

Çorlu’da yaptıkları OSB’nin Sırbistan’da da ilgi çektiğini ifade eden Hamit Demir, “Böyle bir siteyi ‘Sırbistan’da yapar mısınız’ diye bakanlıktan teklif aldık. 15 Mart’tan sonra bu konuyu görüşeceğiz” dedi. Demir, iki yıl içinde iki sanayi sitesi yapacaklarını kaydetti.

2021’de 1.4 milyar liralık yatırım

Bu yıl yatırıma hız verdiklerini kaydeden Hamit Demir, yıl içinde 4 yeni projeye daha başlayacaklarını vurguladı. 2021’deki toplam yatırımlarının 1.4 milyar lira olacağını söyleyen Demir, Türkiye’ye ve sektöre güvenlerinin tam olduğunu, yatırıma ara vermeyeceklerini ifade etti.

Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler