Geri Dön
Ekonomi9 bin mevsimlik orman işçisi kadro bekliyor

9 bin mevsimlik orman işçisi kadro bekliyor

Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, 9 bin orman işçisinin 9 ay 29 gün çalıştırıldığını belirterek, bu işçiler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kadro müjdesi beklediklerini dile getirdi.

9 bin mevsimlik orman işçisi kadro bekliyor

EKONOMİ SERVİSİ - Yaklaşık üçte biri ormanlarla kaplı Türkiye’nin toplam orman alanın 23 milyon hektar düzeyinde olduğunu, son dönemde olduğu gibi aynı anda pek çok yerde yangın çıkmasının, mücadeleyi güçleştirdiğini belirten Aslan son yangınlarda iki orman işçisini şehit verdiklerini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Böyle kahramanca mücadele eden orman işçilerimiz maalesef kadro güvencesine sahip değil. Yıllık çalışma süresi 9 ay 29 gün. Ormanlarda iş yılın tamamında devam ediyor, ormanlarımız 2 aylık sürede korumasız kalmamalı. Sayıları 9 bini bulan orman işçisinin 9 ay 29 gün olan çalışma süresi yılın tamamını kapsamalı. Orman Genel Müdürlüğü’nde ikili vardiya sistemine geçilmeli. Bunun için de 10 bin yeni işçiye ihtiyaç var. Orman Genel Müdürlüğünün istihdam biçimi geçici-mevsimlikten çıkarılmalı. Bir norm kadro belirlenmeli. Bu norm kadroya göre istihdam tekrar yapılandırılmalı. Bu şekilde orman teşkilatımız güçlendirilmeli.”

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldıTürk Silahlı Kuvvetlerin'in (TSK), Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler