Geri Dön
EkonomiABD ve AB’den virüsle mücadele hamleleri

ABD ve AB’den virüsle mücadele hamleleri

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerine karşı ekonomiyi desteklemek için tüm araçları kullanmakta kararlı olduklarını ifade etti.

ABD ve AB’den virüsle mücadele hamleleri

Başkan Powell, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’ne, Kovid-19 ile Koronavirüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Gözetimi Yasası’na ilişkin sunumunda, salgının finanasal piyasalar üzerinde de baskı yarattığını ve ekonomideki kredi akışını bozduğunu ifade etti.

500 milyar euro

Öte yandan Avrupa Birliği (AB) Almanya ve Fransa’nın salgının ekonomik sonuçlarına yönelik toplam 500 milyar euro’luk kurtarma fonu kurulması teklifini olumlu karşıladığını duyurdu.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler