Geri Dön

Adana’dan direkt Katar’a uçak seferleri başlıyor

Adana’dan Katar’ın başkenti Doha’ya 6 Kasım’dan itibaren direkt uçuşlar başlıyor. Katar Havayolları Ülke Müdürü Ferit Aksun ve Satış Müdürü Ayşegül Kara, Adana Ticaret Odası (ATO) ve ATAK AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe’yi ziyaret ederek, Adana’dan Doha’ya başlayacak uçak seferlerine ilişkin bilgi verdi.

Adana’dan direkt  Katar’a uçak seferleri başlıyor

Menevşe, ihracat ve ticaret kapasitelerini dünya ölçeğine taşımayı hedeflediklerini, bu kapsamda tüm engelleri kaldırmak için çaba gösterdiklerini vurguladı. Katar’ın ülke dışındaki yatırımlarının 324 milyar doları bulduğunu ve Türkiye ile ticaret hacminin 1.3 milyar dolar olduğunu ifade eden Menevşe, şunları kaydetti: “Katar’ın Türkiye’ye yatırımı yaklaşık 19 milyar dolar. Katar, üreticilerin yararlanacağı şekilde Adana ve Türkiye’nin ihracatı bakımından önem taşıyor. Aktarmalı uçuşlar ve vize problemleri üyelerimizi yoran konular.

Daha kolay erişim

Katar Havayolları’nın Adana’dan direkt seferler başlatması arzu ettiğimiz bir gelişmeydi. Katar Havayolları ile artık Adana’dan Doha’ya direkt uçulabilecek ve Doha aktarmalı dünyanın 150 noktasına erişilebilecek. Bu Adana için önemli bir imkandır. Adana Ticaret Odası olarak kentimizdeki diğer oda ve borsalar ile Adana Organize Sanayi Bölgesi iştirakiyle kurduğumuz ATAK AŞ vasıtasıyla 1 yılı aşkın süredir Lübnan ve Beyrut ile Ortadoğu’ya açılma projesini sürdürüyoruz. Şimdi Doha uçuşlarıyla Arap yarımadası ve Afrika ülke pazarlarına daha kolay erişim fırsatıyla bu açılımı genişletme düşüncesindeyiz.”

Ankara'da intikam cinayetiAnkara'nın Keçiören ilçesinde daha önce akrabalarını silahla yaralayan kişiden intikam almak isteyen cinayet zanlısı, husumetli olduğu kişiyi yol kenarında pusu kurarak tabancayla öldürdü. Cinayeti işleyen şüpheli olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber