Ekonomi Akbank’tan KOBİ’lere Ramazan kredisi

Akbank’tan KOBİ’lere Ramazan kredisi

05.04.2022 - 07:00 | Son Güncellenme:

KOBİ’lerin nakit akışını düzenleyebilmesi, işlerinin yoğun olduğu dönemlerde finansman ihtiyacını karşılaması ve rahatça geri ödeyebilmesi için Ramazan’a özel kredi hazırlayan Akbank, KOBİ’lere 250 bin TL ve 36 ay vadeye kadar olan taksitli ticari kredi imkânından yararlanma fırsatı sunuyor.

Akbank’tan KOBİ’lere Ramazan kredisi

Aylık eşit taksitler halinde yapılabilen kredi ödemeleri için KOBİ’lerin tercihine göre ödemelere 3 ay sonra başlanabiliyor. Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Haberin Devamı

“KOBİ’lerin ödeme ve tahsilat dönemleri yani nakit akışı, ticari ve kurumsal firmalar gibi çok öngörülebilir değil. Dolayısıyla bu noktada hem krediye ihtiyaç duyuyorlar hem de kredi geri ödemeleri konusunda esnekliğe sahip olmak istiyorlar. Biz de Akbank olarak bu kredi ile Ramazan döneminde KOBİ’lerin işine hız, gücüne güç katabilmek için onlara ‘Kredini Ramazan’da al, 250 bin TL ve 36 ay vadeye kadar taksitli kredi imkânından yararlan” diyoruz. 29 Nisan’a kadar geçerli olan bu kampanyamız dahilinde, ticari faaliyeti bulunan ve vergi levhası olan bankamız müşterileri ayrıca 100 bin TL’ye kadar olan aylık eşit taksitli kredi talepleri için Akbank Mobil üzerinden de farklı fiyat seçenekleri ile başvuru yapabilecek.”