Geri Dön

Akfen otellerinde tarihi doluluk yaşandı

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Türkiye turizminde büyük başarıların elde edildiği 2019’da finansal ve operasyonel performansını artırmaya devam etti. Akfen GYO’nun 2019 Yılı Yatırımcı Raporu’na göre şirketin Türkiye, Rusya ve KKTC’deki 21 gayrimenkullük portföyünde rekor gelir ve oda doluluk oranları yaşandı.

Akfen otellerinde tarihi doluluk yaşandı

 

Türkiye’de Akfen GYO’ya ait 2 bin 477 odaya sahip 15 otelin 2019’daki doluluk oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yüzde 69 olarak gerçekleşti. Söz konusu 15 otelde 2019’un Ocak-Aralık döneminde odabaşına fiyat yabancı kur cinsinden yüzde 6 artışla 36 euroya ulaştı. Otellerde TL cinsinden odabaşına fiyat yüzde 18 artarak en yüksek seviye olan 226 liraya dayandı.

Akfen GYO’nun Türkiye ve Rusya’da toplam oda sayısı 3 bin 342 olan 19 otelindeki doluluk oranları da yine tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yüzde 67’ye çıktı. Akfen GYO Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu, “Türkiye’de son yıllarda turizmde yaşanan istikrarlı büyüme gelirlerimizin ve otellerimizin değerlerinin artmasına çok olumlu katkı sağladı. Bu artışların 2020 yılında da devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Rize'de sokak ortasında kan donduran anlar!Rize'de sokak ortasında eski kocası tarafından silahla vurulan kadın ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber