Geri Dön
EkonomiAkıllı şehirlerle verimlilik artıyor

Akıllı şehirlerle verimlilik artıyor

Türk Telekom, yüksek tasarruflu yeni nesil iletişim teknolojileri ile çok sayıda şehre hizmet sunduğunu açıkladı.

Akıllı şehirlerle verimlilik artıyor

Türk Telekom’un Verimlilik Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, şirketin, hayata geçirdiği ‘Yeni Nesil Şehir Platformu’ ile ulaşım, enerji, çevre, sağlık, yaşam ve güvenlik alanlarında hâli hazırda 9 ilde 50’den fazla hizmet sunduğu, belediyelere sağladığı akıllı çözümleriyle trafikten kamu güvenliğine, sulamadan aydınlatmaya tüm alanlarda kaynakların etkin ve verimli kullanılmasına yardımcı olduğu belirtildi. Türk Telekom’un güneş enerjili baz istasyonlarını da yaygınlaştırmayı hedeflediği kaydedilen açıklamada, bu istasyonların özellikle sürekli enerji imkanı bulunmayan, bu nedenle de erişim sıkıntısı yaşayan köylere kurulduğu vurgulandı.

Türk Telekom’un, sürdürülebilirlik alanında odaklandığı 4 ana konu şöyle sıralandı:

“Sabit ve mobil şebekelerde elektrik tüketimini düşürmek. Yeni nesil iletişim teknolojilerinin hem birçok sektörde hem de bina ve şehirlerde kullanımını yaygınlaştırarak en yüksek düzeyde kaynak tasarrufu sağlamak, sürdürülebilir topluma hizmet etmek. Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla toplumda özellikle kadınları, görme engellileri ve dezavantajlı grupları destekleyip fırsat eşitliği sunmaya yönelik kalıcı adımlar atmak ve itici güç oluşturmak. Karbon emisyonunu sistematik olarak azaltırken enerji verimliliği konusunda yatırımlarına ve optimizasyon çalışmalarına aralıksız devam etmek.”

Baba ve oğlunu öldüren komşu tutuklandıKonya’da dağlık alanda koyun otlatma nedeniyle çıkan kavgada komşusu Hüseyin Kayabaşı (46) ve oğlu Osman Kayabaşı'yı (17) av tüfeğiyle vurarak öldüren Hüseyin Kurt (50), tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler