Geri Dön
EkonomiAlev alan ‘Ferrari 458 Italia’ geri çağırılıyor

Alev alan ‘Ferrari 458 Italia’ geri çağırılıyor

3 ayda 11 Ferrari’de çıkan yangınların ardından şirket harekete geçti. Yapılan incelemede yangınların üretimde kullanılan yapıştırıcıdan kaynaklandığı belirlendi

Alev alan ‘Ferrari 458 Italia’ geri çağırılıyor

Bunun ardından lüks spor otomobil üreticisi İtalyan Ferrari, bu yıl sattığı tüm “458 Italia” model araçlarını geri çağırıyor. Ferrari, şirket mühendislerin rapor ettiği beş “termal kazayı” inceleyerek geri çağırdığını açıkladı. Geri çağırmanın arkasında bu modeldeki çamurluğun montajında kullanılan yapıştırıcıdaki sorun yatıyor. Şirket sözcüsü bazı durumlarda yapıştırıcının aşırı ısınabildiğini, tütebildiğini ve hatta alev alabildiğini söyledi. Bazı örneklerde ise yapıştırıcıdaki erime, motoru koruyan kılıfın deforme olmasına ve eksoza yakınlaşmasına ve bu da kılıfın alev olmasına neden olabiliyor. Otomobille ilgili Kaliforniya, Paris, İsviçre, Çin ve adı belirtilmeyen bir yerde kazalar rapor edildi.

Fiyatı 378 bin euro
Ferrari, araçlarındaki yangını bildiren otomobil sahiplerinin yeni model araç alacaklarını, diğerlerinin araçlarındaki sorunların ise giderileceğini bildirdi. 1.248 ‘Ferrari 458’ firmanın İtalya’nın Maranello kentindeki fabrikasında yeniden elden geçirilecek. Mayıs sonunda lansmanı yapılan 458, Türkiye’de 7 adet sattı. Otomobilin Türkiye fiyatı 378 bin euro’dan (729 bin TL) başlıyor.