Geri Dön
EkonomiAli Sabancı’nın deposu 2. el satışa başladı...

Ali Sabancı’nın deposu 2. el satışa başladı...

Ali Sabancı, Özcan Tahincioğlu, Haluk Emiroğlu, Reda Gargour ve Işıl Oytaç’ın ortağı olduğu Pratik Depo, 2 bin konteynera ulaştı. Kişisel depolama hizmeti sunan şirket, istendiği taktirde eşyaların 2. el satışını da gerçekleştirmeye başladı

Evdeki eşyaların artmasıyla yaşam alanlarının daraldığını söyleyen Pratik Depo Genel Müdürü Okan Artemiz, “Pratik Depo modern hayatın gereksinimlerine göre saklanması istenen eşyaları müşterileri için saklayan, kurtulmak istenen eşyalardan müşterisini kurtaran çözümler üretmek amacıyla Oytaç ailesi tarafından kuruldu” dedi.
Şirketin ortaklık yapısına 2009 yılında Ali Sabancı, Özcan Tahincioğlu, Reda Gargour ve Haluk Emiroğlu’nun katıldığını hatırlatan Artemiz, “Pratik Depo, kişisel depolama adı altında Türkiye’de yeni bir sektör oluşturdu. Artık eşyalarınızla ilişkinizi yöneten ve size çözümler sunan biri var” diye konuştu.

+1 oda hizmeti
Depolamanın yurtdışında oldukça yaygın olarak kullanılan bir sistem olduğunu ifade eden Artemiz, “Yaşamı pratikleştiren bu sistem Türkiye’de de yavaş yavaş tanınıyor” dedi.
Pratik Depo markasının niş bir yapısı olduğunu belirten Artemiz, şöyle devam etti: “Türkiye’de alanında aynı hizmeti veren kurumsal oyuncu yapısı mevcut değil. Bununla beraber, Pratik Depo alanında bir ilk. ’Eşya Yönetim Çözümleri’ vizyonumuzla eşyaları yük olmaktan kurtarıyoruz ve her eşyayı ihtiyaca göre yönetebiliyoruz. Saklanması istenen eşyaları saklıyor ve onlara her an ulaşmayı sağlayacak +1 oda hizmetini sunuyoruz.”

‘Yılda yüzde 30 büyüyoruz’

Pratik Depo’nun rakiplerinden ayrılan birçok özelliği bulunduğunu söyleyen Okan Artemiz, şu bilgileri verdi: “Öncelikli olarak müşterilerimizin tüm eşyaları iş birliği yaptığımız bir sigorta firması tarafından sigortalanıyor ve herhangi bir hasar veya farklı bir durum oluşması durumunda müşterisinin hasarını karşılıyor. Bununla beraber, ne yapacağını bilemeyenler için eşyaları gelip paketliyor, video kaydını alıp istediklerini saklıyor ve yine istenildiği taktirde satıyor. Ayrıca ‘Yenisi Eve eskisi Pratik Depo’ya’ mottosu ile eşyaların 2. el satışını da Gitti-Gidiyor ile beraber gerçekleştiriyoruz.”
Artemiz, yılda yüzde 20-30 arasında büyüdüklerini kaydederek, “Avrupa’da hanelerin yüzde 5’i, Amerika’da hanelerin yüzde 10’u bu depolama sisteminden faydalanıyor. Türkiye’de bu işe başlarken bu rakam binde 1’di ve bugün binde 7’ye çıkmış durumda” dedi.

e - PERAKENDE

Mobilyada emanet sistemi başlattı

Online mobilya mağazası olan www.evgor.com.tr, ‘ön ödemeli satış kampanyası’nı uygulamaya soktu. Kampanya kapsamında yeni evlenecek ve evini yenileyecek olanlara pek çok avantaj sunuluyor. Evgör Mobilya’nın ücretsiz bir hizmeti olan ve üç yıla kadar süresi bulunan ‘emanet sistemi’, özellikle hem evlilik tarihi henüz kesinleşmemiş çiftler hem de evini yenilerken mobilyalarını değiştirmeyi planlayanlar için uygulanıyor. Müşteriler, avantajlı fiyatlarla bugünden satın aldıkları mobilyalarını evlenecekleri ya da evlerini yenileyecekleri tarihe kadar Evgör Emaneti’nde koruyabiliyor. Üstelik mobilyalarını teslim alacakları tarihte, firmanın farklı bir modeldeki ürünüyle değişim yapma hakları da bulunuyor.

AÇILIŞ

3 günde 3 mağaza

Teknosa, 9-10-11 Ekim tarihlerinde 3 mağazanın birden açılışını gerçekleştirdi. 2013 yılında da mağaza yatırımlarına devam eden Teknosa, Hatay Antakya, Şanlıurfa ve İzmir’deki üç yeni açılışla birlikte Türkiye’nin 77 ilinde toplam 297 mağazaya ulaştı.

Barbara BuI Maçka Otel’de

1987 yılında kurulan ve bugün dünyada hemen hemen tüm şehirlerde bulunan zamansız tasarımların markası Barbara Bui, Demsa Group ile yaptığı işbirliği ile birlikte, yeni mağazasını yine Demsa Group’a ait olan İstanbul Maçka Otel’de açtı.

Yeni jenerasyon

Amerika’nn popüler genç giyim markalarından Aeropostale, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. İlk mağazasını geçen yıl 27 Nisan’da Kanyon’da açan Aeropostale, 8. mağazasını ‘yeni jenerasyon’ konseptiyle Zorlu Alışveriş Merkezi’nde açtı.

Zorlu’ya 22. mağaza

Perspective, 22’nci mağazasını İstanbul Zincirlikuyu’daki Zorlu AVM’de açtı. Marka, 2013-14 Sonbahar & Kış koleksiyonunda bulunan tasarımlarını, Zorlu Center’da müşterileriyle buluşturuyor.

Çiğ köfteli açılış

Migros Grubu, 1000’inci mağazasını Şanlıurfa’da açtı. Açılışa özel kampanya ve fırsatlar sunan Migros Grubu, 5M Migros’ta, alışveriş yapan 1000 müşterisini kasadan bedava geçirecek. Açılışta, Şanlıurfa’nın yerel lezzetlerinden bin kişilik çiğ köfte yoğuruldu.