Ekonomi Ali Sabancı yoğun bakımdan çıktı

Ali Sabancı yoğun bakımdan çıktı

31.08.2023 - 12:21 | Son Güncellenme:

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, evlilik yıl dönümlerini kutlamak için gittikleri Yunanistan’da geçirdikleri bot kazasında yaralanmıştı. Ali Sabancı yoğun bakımdan çıktı.

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı geçirdiği deniz kazasının ardından 1 hafta gibi bir süreç geçti. CNN TÜrk Muhabiri Merve Tokaz konuyla ilgili son gelişmeleri aktardı: "Ali Sabancı yoğun bakımda tedavi görüyordu. Deniz kazasında en ağır yarayı alan kişi Ali Sabancı’ydı. Kazanın ardından yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Üst üste farklı operasyonlar geçirdi, yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

Haberin Devamı

"SAĞLIK DURUMLARI İYİ"

Ali Sabancı’nın geçirdiği operasyonların ardından tedavisi devam ediyordu. Elimize ulaşan bilgilere göre Ali Sabancı’nın uyandırıldığı sağlık durumunun olumlu yönde seyrettiği yönünde.

 

"UÇAKLA İSTANBUL NİŞANTAŞI’NDAKİ HASTANEYE GETİRİLDİ"

Geçtiğimiz hafta perşembe günü 24 Ağustos’ta o kaza yaşanmıştı. Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, çocukları ile birlikte uzunca bir süredir Yunanistan’da tatildelerdi, kıyıya doğru ilerlerken deniz kazası geçirmişlerdi. Akabinde Sağlık Bakanlığı’na bağlı ambulans uçakla İstanbul Nişantaşı’ndaki hastaneye getirildi.

Hastaneye geldiklerinde Ali Sabancı’nın durumu ağırdı. Eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın vücudunun çeşitli noktalarında kırıklar olduğu belirtilmişti.

Haberin Devamı

Her ikisi de bulunduğumuz bu noktadaki hastanede yoğun bir tedavi sürecine girdiler. Son bilgilerde Ali Sabancı’nın durumunun iyiye doğru seyrettiği bilincinin açıldığı yönünde. İlerleyen günlerde sağlık durumuna ilişkin daha net bilgiler elimize ulaşacaktır.

Resmi açıklamalar Ali Sabancı’nın bağlı bulunduğu şirket tarafından yapılıyordu. En son 3 gün önce açıklama yapılmıştı. Yapılan açıklamada Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın operasyonları başarıyla sonuçlanmıştır, çiftin tedavileri titizlikle devam etmektedir. Bu paylaşımlar haricinde doğru ve güncel olmayan hiçbir bilgiye aldırış edilmemesi yönünde bir paylaşım yapılmıştı."