Geri Dön
EkonomiAlmanlara elektrikli araç şarjı üretecek

Almanlara elektrikli araç şarjı üretecek

Vestel, dünyada kullanımı artan elektrikli araç şarj cihazları (EVC) için iş birliğine imza attı. Vestel, Almanya’nın önde gelen enerji şirketi E.ON için EVC üretecek. Vestel’de üretilecek çözümler Almanya’da evlerde ve yol üzerinde bulunan şarj noktalarında kullanılacak.

Almanlara elektrikli araç şarjı üretecek

EKONOMİ SERVİSİ - Anlaşmaya göre E.ON, Vestel ile imzalanan anlaşma ile elektrikli araç şarj cihazı portföyünü yeni ve son teknoloji ürünlerle genişletecek. Elektrikli araç kullanımı her geçen gün artan Almanya’da evlerde ve yol üzerinde yaklaşık 28 bin E.ON elektrikli araç şarj noktası bulunuyor. 6 bin çalışanı bulunan E.ON, Almanya genelinde birçok lokasyona sahip. Yaklaşık 14 milyon konut, iş yeri ve sanayi bölgesinin hizmet aldığı E.ON daha ekolojik ve dijital bir enerji dünyası için çalışmalarını sürdürüyor.

Birçok iş birliği

Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Yenilenebilir enerjiden yararlanan elektrikli araçların kullanımının artması önemli ancak şarj noktalarının ulaşılabilirliği ve yaygınlaşması da en az bu konu kadar önem taşıyor. Vestel olarak bu alanı yatırım planlarımıza çok önceden almıştık. Bu vizyon sonucunda yurtdışında birçok iş birliği ve anlaşma gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler