Geri Dön

Canlı altın fiyatları 3 Haziran 2020! Bugün gram, çeyrek, yarım ve tam altın alış, satış fiyatları son durumu nedir?

Haftanın ortasına gelinmesiyle birlikte altın piyasasındaki hareketlilik gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Yatırım aracı ya da hediye olarak altın almak isteyenler gram,çeyrek, yarım ve tam altın fiyatlarındaki gelişmeleri öğrenmek için piyasa detaylarına bakıyorlar. Peki altın fiyatlarındaki son durum nedir?

Canlı altın fiyatları 3 Haziran 2020! Bugün gram, çeyrek, yarım ve tam altın alış, satış fiyatları son durumu nedir?

Corona virüs önlemlerinin olumlu sonuç vermesiyle birlikte 1 Haziran tarihinde normalleşme süreci başladı. Altın piyasası için önemli olan Kapalı Çarşı'da açıldı.Altın fiyatları bölgesel ve küresel gelişmelere göre piyasa değerinde değişlikler gösterebiliyor. Peki gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatlarında son durum ne?

3 HAZİRAN ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

GRAM ALTIN FİYATI

Alış Fiyatı:372,55 TL Satış Fiyatı:372,61 TL

ÇEYREK ALTIN FİYATI

Alış Fiyatı:606,40 TL Satış Fiyatı: 614,30 TL

YARIM ALTIN FİYATI

Alış Fiyatı:1.212,80 TL Satış Fiyatı:1.228,60 TL

TAM ALTIN FİYATI

Alış Fiyatı:2.485,20 TL Satış Fiyatı:2.509,60 TL

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ONS FİYATI NE OLACAK?

AA Finans Analisti İslam Memiş, altın fiyatlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede küresel ekonominin normalleşme sürecine girmesiyle beraber altının ons fiyatı ve dolarda düşüşlerin başladığını, bu iki varlık grubundaki gerilemenin devam edebileceğini belirtti.

Teknik olarak altının ons fiyatında 1.700 dolar seviyesinin önemli destek olarak izleneceğini bildiren Memiş, devamında kademeli olarak 1.680, 1.650 ve 1.630 dolar seviyelerinin takip edileceğini kaydetti.

Memiş, küresel pay piyasalarında olası bir ikinci satış dalgasının gerçekleşmesi halinde, yatırımcıların ek teminat tamamlamak için tekrar altın satmak zorunda kalabileceğine de dikkati çekti.

Bu durumda, altının ons fiyatının 1.600 dolar seviyesinin altına sarkabileceğini ifade eden Memiş, düşüşlerin 1.520 dolar seviyesine kadar sürebileceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber