Geri Dön

Altın fiyatları kaç lira? Serbest piyasa altın fiyatlarında gram altın fiyatı ne kadar?

Altın fiyatları bugün ne kadar? 23 Şubat 2020 Pazar günü gram altın ve çeyrek altın fiyatı merak ediliyor. İnternette çeyrek altın fiyatında büyük rekor! 560 TL`ye dayandı. Altın fiyatlarında durum böyle olunca, Serbest piyasa altın fiyatlarında gram altın fiyatı ne kadar? merak edilmeye başladı. İşte gram, çeyrek, yarım, tam altın fiyatları...

Altın fiyatları kaç lira? Serbest piyasa altın fiyatlarında gram altın fiyatı ne kadar?

Gram altın fiyatı, çeyrek altın fiyatı, yarım altın fiyatı, tam altın fiyatı merakla araştırılıyor. Bugün altın ne kadar? Pazar günü düğün organizasyonlarına katılacak vatandaşlar veya yatırım yada hediyelik amaçlı altın almak isteyenler, var olan altınını bozdurmak isteyenler, altının alış fiyatı ve altının satış fiyatını öğrenmek istiyor. Peki altın bugün ne kadar? İşte 23 Şubat 2020 Pazar günü altın fiyatlarında güncel durum...

ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Gram altın alış fiyatı 322,35 TL / Gram altın satış fiyatı 322,42 TL

ÇEYREK ATIN FİYATI NE KADAR?

Çeyrek altın alış fiyatı 516,66 TL / Çeyrek altın satış fiyatı 528,34 TL

YARIM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Yarım altın alış fiyatı 1.030,10 TL / Yarım altın satış fiyatı 1.056,68 TL

TAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Tam altın alış fiyatı 2.131,24 TL / Tam altın satış fiyatı 2.184,45 TL

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İnternette çeyrek altın fiyatında büyük rekor! 560 TL`ye dayandı

Hafta başından bu yana altın fiyatları rekor üstüne rekor kırarken internetteki çeyrek altın satış fiyatları çok daha büyük bir rekor kırdı. Piyasada 528 liradan işlem gören çeyrek altının fiyatı internette 560 liraya kadar dayandı. Milliyet.com.tr`ye açıklamalarda bulunan uzmanlar internetteki altın satış fiyatlarının ilk kez bu kadar yükseldiğini söylerken fiyat artışının altın piyasasındaki oynaklıktan kaynaklandığını ve bazı firmaların zarar riskini göze alamadığından bu denli fiyatları yukarı çektiğini söylüyor. İnternetten altın satan firmalar daha önce piyasanın 5-10 TL altında satış yapıyordu.

Çin'deki koronavirüsü nedeniyle altın fiyatları her geçen gün rekor üstüne rekor kırıyor. Hafta başında 500 lira civarında işlem gören çeyrek altının fiyatı 528 TL seviyesine kadar çıktı. Hal böyle olunca internette altın satışı yapan firmalarda piyasadaki oynaklık nedeniyle zarar etmemek için ilk kez normal fiyatlarının çok üstüne çıktı. Piyasada çeyrek altının fiyatı 528 liradan işlem görürken internetteki satış fiyatı 558.50 TL seviyesinden satılmaya başlandı.

'FİYAT OYNAKLIĞI NEDENİYLE PİYASANIN ÜZERİNDE SATILIYOR'

İnternette altın fiyatlarının ilk defa bu denli normal piyasa şartlarının üstüne çıktığını söyleyen Altın Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Altın fiyatları beklemediğimiz bir zamanda yükseldi. İnternetten altın satan firmalarda fiyat oynaklığı çok fazla olduğu gerekçesiyle piyasa rakamlarının üzerinde satıyorlar" ifadelerini kullandı.

Çin'den çok fazla firmanın ürün siparişi verdiğini ancak bu ürünleri koronavirüsü nedeniyle getirtemediklerini söyleyen, Yıldırımtürk, "Bu firmaların bu siparişler için ayırdıkları paraları ellerinde bekletmeyerek altın gibi değerli yatırım araçlarına yatırıyorlar. Bu durum altına talebi daha fazla artırıyor. Gözümüz kulağımız Koronavirüsü'nde. Piyasayı çok fazla tedirgin ediyor." ifadelerini kullandı.

ALIŞ- SATIŞ ARASINDAKİ MAKAS AÇILIYOR

Altın fiyatının an be an değiştiğini söyleyen Tüketici Başvuru Merkezi Başkanı Aydın Ağaoğlu ise milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "İnternetten altın satışı yapan firmaların bu yüksek fiyatlandırmaları yapmalarının iki farklı nedeni olabilir. Birincisi tüketici için güven uyandırmak ikincisi ise kendi karşılaşacakları fiyat oynamaları riskinden dolayı olabilir. Çünkü anbean altının fiyatı değişkenlik gösterebiliyor. Satıcı, sattığı ürünün eline geçen parayla yerine koyamayacağını hissettiği anda alış-satış fiyatı arasındaki makası açmaktadır. Dükkandan alındığında ise satıcı aynı anda irtibatlı olduğu toptancısından satın alma gerçekleştirmekte dolayısıyla o an ki fiyattan malını yerine koyma imkanına ulaşmaktadır." ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR AÇISINDAN RİSKLİ

İnternetten altın almanın tüketiciler açısından riskli bir durum olduğunu hatırlatan Ağaoğlu," Tüketici paketi açtığında içi boş çıkabilir. İçinde sahte altın çıkabilir gramajı eksik olabilir. Böyle bir durumda tüketicinin hak araması oldukça güçleşecektir."dedi.

Bebek'te yürüyüşe çıkan genç kız açıklamalarıyla herkesi şaşırttı!Beşiktaş Bebek sahilinde yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında yasağa uymayarak yürüyüşe çıkan ve "Evde canım sıkılıyor, bizi nereye kadar tutacaklar" diyerek şaşkınlık oluşturan genç kıza, Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından 3 bin lira idari para cezası kesildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber