Geri Dön
EkonomiAmerican Airlines, 12 milyar dolar devlet yardımı isteyecek

American Airlines, 12 milyar dolar devlet yardımı isteyecek

American Airlines, corona virüs salgınının etkileri ile başa çıkmak için ABD hükümetinden 12 milyar dolar finansal destek isteyeceğini doğruladı.

American Airlines, 12 milyar dolar devlet yardımı isteyecek

Şirket, çalışanlarına gönderdiği e-postada, istenecek finansal desteğin potansiyel en kötü senaryolara rağmen uçmaya devam etmelerine imkan vereceği ifade edildi.

ABD Kongresi'nin geçen hafta onayladığı ve Trump'ın imzaladığı 2,2 trilyon dolar büyüklüğündeki corona virüs teşvik paketinde hava yolu şirketleri için yarısı karşılıksız olmak üzere 50 milyar dolar ayrılmıştı.

American Airlines geçen yıl 2,9 milyar dolar kar etti ve temettü, hisss geri alımı yoluyla hissedarlarına 1,3 milyar dolar ödedi.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler