Geri Dön

Ankara-İstanbul YHT seneye hizmette

Bakan Yıldırım, Ankara-İstanbul YHT projesinin gelecek yıl hizmete açılacağını açıkladı.

Ankara-İstanbul YHT seneye hizmette

AB Bakanı Egemen Bağış, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Irmak-Karabük-Zonguldak demiryolu hattı rehabilitasyon projesi ikili anlaşma imza töreni ve Köseköy-Gebze demiryolu inşaatı temel atma törenine katıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-İstanbul YHT projesini 2013 yılında hizmete açacaklarını bildirdi. Yıldırım, ''İnşallah 2013'te hattın tamamını açarak İstanbul'u Kocaeli'ne, Sakarya'ya, Ankara'ya, Konya'ya, Bursa'ya, Sivas'a bağlayacağız'' dedi.

Nihat Ergün, Ankara-İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin yolcu taşımacılığı için iki hat olarak düşünüldüğünü, İzmit Körfezi'nde çok ciddi bir yük taşımacılığı potansiyeli bulunduğunu belirterek, ''Onun için sistemin üç hatta çıkarılması, üçüncü hattın özelikle yük taşımacılığı için bir planlama dahilinde tamamlanması ve bitirilmesi uygun olur'' dedi.

Feci kaza! Aynı aileden 3 kişi hayatını kaybettiBitlis'in Tatvan ilçesinde TIR ile kamyonetin çarpışması sonucu aynı aileden 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber