Geri Dön

Apple kar rakamlarını açıkladı

ABD’li bilgisayar firması Apple, üçüncü çeyrekte karını yüzde 78 artırarak 3,25 milyar dolara çıkardı.
Apple, 26 Haziran’da biten üçüncü çeyrekte 3,25 milyar dolar (hisse başına 3,51 dolar) kar ettiğini açıkladı. Hisse başına 3,11 dolar kar etmesi beklenen firma, geçen yıl aynı çeyrekte 1,83 milyar dolar (hisse başına 2,01 dolar) kar sğlamıştı.
Şirket aynı çeyrekte gelirlerini de yüzde 61 artırarak, 15,7 milyar dolara çıkardı. Böylece şirket şimdiye kadar en yüksek çeyrek gelirini elde etmiş oldu. Şirketin söz konusu çeyrekte gelirlerinin 14,7 milyar dolar olması bekleniyordu.
Apple’ın üçüncü çeyrekteki iPhone satışları, geçen yıl aynı döneme göre yüzde 61 yükselerek, 8,4 milyon oldu. Apple’ın Haziran ayı başlarında tanıttığı ve anten sorunu nedeniyle başını ağrıtan yeni nesil iPhone4 ise üçüncü çeyreğin son üç gününde 1,7 milyon satış rakamını yakaladı.
Aynı çeyrekte 3,3 milyon iPad satan şirketin, Macintosh satışları ise yüzde 33 yükselişle 3,5 milyon oldu.
Apple ayrıca, üçüncü çeyrekte 9,4 milyon iPod sattı.

Rize'nin Kendirli beldesi ve 4 köyde 'koronavirüs' karantinasıRize'nin merkeze bağlı Kendirli beldesi ile yakınında bulunan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri koronavirüs vakalarının önüne geçilebilmesi için karantina altına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber