Geri Dön
EkonomiApple’ın kaptanı ‘milyarder’ oldu

Apple’ın kaptanı ‘milyarder’ oldu

Dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ın kaptan köşkünde yaklaşık 10 yıla yakın süre oturan Tim Cook’un (59) serveti 1 milyar doları geçti.

Apple’ın kaptanı ‘milyarder’ oldu

Apple’ın hisseleri değer kazandıkça Apple CEO’su Cook’un seveti de artıyor. Bu yıl Apple’ın hisse değeri yüzde 54 değer kazandı ve şirketin değeri 2 trilyon dolara yaklaştı. Bloomberg Ajansı’nın Milyarderler Listesi’ne girmeyi başaran Cook teknoloji dünyasında şirket kurucusu olmadan bunu başaran az sayıda isim arasında.

Apple’ın kaptanı ‘milyarder’ oldu
Nike’da yönetici

Compaq ve IBM’in ardından 1998’de Apple’da çalışmaya başlayan Cook, 2011’de yaşamını yitiren kurucu Steve Jobs’un yerine CEO olmuştu. Tim Cook’un 375 milyon dolar değerinde yüzde 0.02’lik Apple hissesi var. Yıllık maaşı da 3 milyon dolar olan Cook’un yıllar içinde yüklü ikramiyeler kazandığı biliniyor. Nike’ın da yönetim kurulu üyesi olan Cook 2015’te servetinin büyük bölümünü yardım kuruluşlarına bağışlayacağını açıkladı.

Yangın bölgesinde hava durumunu Prof. Dr. Şen, CNN TÜRK'te anlattıTürkiye, dört bir yanındaki yangınlarla mücadele ediyor. Manavgat'ta başlayan ve 3 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan yangının ardından peş peşe yangın haberleri geldi. Adana-Kozan, Osmaniye-Merkez, Mersin-Silifke, Mersin-Aydıncık, Kütahya-Emet, Antalya-Alanya, Aydın-Didim, Muğla-Bodrum ve Muğla- Marmaris'ten de alevler ardı ardına yükseldi. Bakan Pakdemirli Marmaris'te bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayına bağlanarak yangın bölgesinde ilerleyen günlerde havanın nasıl olacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler