Geri Dön
EkonomiAr-Ge merkezlerine desteğimiz sürecek

Ar-Ge merkezlerine desteğimiz sürecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile İstanbul’da bulunan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’ni ziyaret etti. Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, ziyaret esnasında Bakan Varank’ı, Ar-Ge Merkezi’nin yakın zamanda geliştirdiği yeni teknolojiler hakkında bilgilendirdi.

Ar-Ge merkezlerine desteğimiz sürecek

Jing Li ve Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi yöneticileri Bakan Varank’a ayrıca, Huawei Türkiye’nin iş gündemi, 5GtoB (iş yaşamına yönelik 5G çözümleri) kullanım senaryoları, Huawei bulut hizmetlerinin Türkiye lansmanı, Ar-Ge Merkezi’nin bilişim ekosistemine yönelik geliştirme çalışmaları ve şirketin sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi verdi.Bakan Varank’a merkezde geliştirilen pek çok uygulama konusunda sunumlar yapıldı. Varank, yaptığı açıklamada, “Huawei Türkiye, ülkemizde yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren, telekom altyapısı açısından güçlü bir şirket. Aynı zamanda Ar-Ge yatırımı yapan lider şirketlerden biri konumunda. Kadrosundaki 900 mühendis ile sadece iç piyasaya çözüm üretmekle kalmıyor, yurt dışına da bilişim çözümleri ihraç ediyor ki bu da bakanlığımız açısından oldukça önemli. Yaptığımız görüşmelerde ayrıca şirket yönetimi Türkiye’deki operasyonlarını artıracaklarını da söylediler. Kısa süre önce Bilişim Vadisi’ni ziyaret ettim. Birçok küresel şirketin orada ofis açtığını görmek beni memnun etti. Huawei örneğinde olduğu gibi, Türkiye’de Ar-Ge yatırımı yapan tüm firmalara desteğimiz devam edecek” dedi.

900 mühendis çalışıyor

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, “11 yılı aşkın bir süredir kesintisiz olarak sürdürdüğümüz yatırımların ardından bugün 184 milyon dolarlık yatırıma ulaşan Ar-Ge merkezimiz, Huawei’nin Çin dışındaki en büyük ikinci Ar-Ge merkezi haline geldi. Burada görev alan 900 Türk mühendis hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlar için geliştirdikleri çözümlerle bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Türkiye Ar-Ge merkezimiz, kurulduğu günden bu yana 5 binden fazla yetenekli yazılımcı ve mühendisi Türkiye bilişim ekosistemine kazandırdı” diye konuştu.

TBMM Başkanı Şentop'tan erken seçim soruna net cevap
Kritik 4 isim aranıyor! Defalarca fotoğrafını öptü
Haberler peş peşe geldi! Şu an sadece 59 tane var
Osman Sınav'dan çok konuşulacak bir dizi
KKTC Cumhurbaşkanı Milliyet’e konuştu: Rumlar için kötü haber
Sosyal medyayı salladı! Nişan yüzüğüyle ilgili gerçeği öğrenince...
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cenazesinde dikkat çeken kare! Eski eşine böyle veda etti
Başkan açıkladı: Transfer için Fenerbahçe ile anlaştık
Özel şoför kameraların önüne geçti! Evin anahtarı Hadise'de
10 milyon TL'lik operasyon! Kazalı araçları bulup...
Transferi açıkladı: Sezon sonunda Uğurcan Çakır vedalaşacak
Hayat veren buluş! Türkiye'nin kaderini değiştirecek
Gün sayıyor! '1 milyon satırdan fazla kod kullanıldı' Hangarda görüntülendi...
Serenay'dan 'aşk' çıkışı! Umut Evirgen'in ailesi istemedi mi?
Dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarına sen de katıl!