Geri Dön

Araç muayene süresi nedir 2020? Araç muayene süresi ne zamana kadar uzatıldı?

Araç muayene süreleri ile ilgili bir son dakika gelişmesi geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, araç muayene sürelerinin uzatıldığını açıkladı. İşte araç muayene süresi ile ilgili detaylar...

Araç muayene süresi nedir 2020? Araç muayene süresi  ne zamana kadar uzatıldı?

Araç sahibi olanlar araç muayene süresi ile ilgili ayrıntıları araştırıyorlar. Son dakika gelen bir habere göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında araç muayene sürelerinin uzatıldığını açıkladı. Peki araç muayene süresi nedir?

ARAÇ MUAYENE SÜRESİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında araç muayene sürelerinin 30 Eylül’e kadar uzatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, normalleşme süreci sonrasında araçlarını muayeneye götüren vatandaşların, muayene istasyonlarında yoğunluk oluşturmalarının önüne geçilmesi ve virüsün vatandaşlara olası etkisinin en aza indirilmesi amacıyla muayene süresinin uzatılması kararı alındı.

Bu kapsamda, muayene süresi 3 Nisan-3 Temmuz tarihlerinde sona eren ve 17 Ağustos'a kadar muayenesi yaptırılamayan araçlar için söz konusu süre 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

Karar gereğince vatandaşların hakları korunacak ve araç muayene sürelerini uzatanlardan yüzde 5'lik gecikme ücreti alınmayacak. Ayrıca, bu dönemde 420 bin aracın muayene edilmesi bekleniyor.

 

Bisikletliye çarpmamak için kendi canından oluyordu...Antalya’nın Manavgat ilçesinde refüjden yola çıkan bisikletli çocuğa çarpmamak için direksiyonu kıran otomobil sürücüsü, park halindeki araçlara ve elektrik direğine çarptı. Kaza yapan otomobilin çarptığı römork, park halindeki bir başka otomobile de çarparak zarar verirken, otomobil sürücüsü beton direğe çarparak hurdaya dönen araçtan yaralı olarak çıkarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber