Geri Dön
EkonomiAras Kargo’da 1000’i aşkın yeni istihdam

Aras Kargo’da 1000’i aşkın yeni istihdam

Salgın döneminde 200 milyondan fazla adrese uğrayan ve artan kargo hacmini teknolojik yatırımlar ve yeni işe alımlar ile yöneten Aras Kargo, söz konusu süreçte 1000’den fazla yeni istihdam yarattı. Aras Kargo’dan yapılan açıklamaya göre, günlük uğradığı adres sayısını 500 binden 1 milyonun üzerine çıkaran şirket en fazla gönderiyi İstanbul içinde taşıdı

Aras Kargo’da 1000’i aşkın yeni istihdam

Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “Pandeminin etkisiyle birlikte eve teslimatlar artmış olup her bir noktaya bir paket bırakmaya başladık. Böylece ziyaret ettiğimiz adres sayısı 500 binlerden 1 milyonun üzerine çıktı. Yılın sonuna geldiğimizde ise 200 milyon adrese uğramış olduk. Yani Türkiye nüfusunu 2 kereden fazla ziyaret ettik” dedi.

Ayyarkın, salgın sürecinde e-ticaretin etkisiyle Anadolu’nun farklı şehirlerinde üretim yapan KOBİ’lerin de ülkenin dört bir yanına ürün göndermeye başlamasının kargo gönderimlerine yansıdığını, doğu illerinin gönderi hacminin yüzde 70’in üzerinde arttığını kaydetti.

Bebek sahilde demirli lüks teknede yangınİstanbul Bebek sahilinde bulunan demirli lüks bir teknede yangın çıktı. Çevrede paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler