Geri Dön

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi 2020? Toplu taşıma bedava mı?

Köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyol geçişleri ücretsiz olacak mı? Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyol geçişleri ile ilgili durum belli oldu. Bayram süresince hangi köprüler ücretsiz olacak?

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi 2020? Toplu taşıma bedava mı?

Arefe günü ve bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Hangi köprülerde geçiş ücreti alınmayacak? İşte Karayolları tarafından ücretsiz olacak köprü ve otoyollar.

AREFE GÜNÜ VE BAYRAMDA KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ Mİ?

Kurban Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişler ile belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle 30 Temmuz Perşembe günü saat 00.00'dan (çarşamba gününü perşembe gününe bağlayan gece) başlayarak 4 Ağustos Salı günü saat 07.00'a kadar, yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Aynı karar kapsamında, 31 Temmuz Cuma günü saat 00.00'dan (perşembe gününü cuma gününe bağlayan gece) başlayarak 3 Ağustos Pazartesi günü saat 24.00'a kadar, Başkentray ve Marmaray seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

 

Kurban Bayramı sonrası İstanbullular toplu taşımayı tercih ediyorKurban Bayramı'nın sona ermesiyle İstanbullular sabah saatlerinde işlerine gitmek için yola çıktı. İşbaşı yapan vatandaşların toplu taşımayı tercih ettiği görüldü. Öte yandan bayram boyunca sakin geçen kent merkezindeki noktalarda ise hareketlilik başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber