Geri Dön
Ekonomi‘Aşı olmayan AVM’ye giremesin’ çağrısı

‘Aşı olmayan AVM’ye giremesin’ çağrısı

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Alp Önder Özpamukçu, yaptığı yazılı açıklamada aşının tercih değil, toplumsal sorumluluk olduğunu söyledi.

‘Aşı olmayan AVM’ye giremesin’ çağrısı

Bireysel özgürlüklerin ancak toplumsal kazanımlarla korunabileceğini dile getiren Özpamukçu, “Federasyonumuz üyesi olan TURYİD’in açıkladığı yeni dönem önerilerini TAMPF üyesi tüm perakende dernekleri olarak destekliyoruz. Önlemleri tüm sektöre yaygınlaştırmayı ve genişletmeyi teklif ediyoruz” dedi. Özpamukçu, bu önlem tekliflerini şöyle sıraladı:

- “1 Eylül 2021’den itibaren AVM’ler, perakende satış noktaları, lokanta, kafe, bar, gece kulübü, kıraathane, spor salonları, her türlü müsabaka sahaları, sinema, tiyatro, konser ve düğün ve özel davetlere katılacak misafir / müşterilerin 2 doz aşıyı yaptırmış olması zorunluluğu.

- 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren 2 doz aşısını yaptırmaktan imtina etmiş tüm perakende sektör çalışanlarımızın kanun değişikliği ile işverenin inisiyatifinde ileri bir tarihe kadar tek taraflı bir karar ile zorunlu ücretsiz izine çıkartılabilmesi durumu.

- Ayrıca bir önemli madde de çalışanların aşı karnelerinin PCR testlerinde de olduğu gibi şirketlere bildirilmesini sağlayacak entegrasyonun sağlanmasıdır. Bu entegrasyon da Kovid’le mücadelemize önemli destek vereceğini düşündüğümüz bir adım olacaktır.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Düzce'de 2 motosiklet çapıştı, 2 kişi ağır yaralandıDüzce'de 2 motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi ağır yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler