Geri Dön
Ekonomi‘Aşısını yaptıranlar ticaretine devam etsin’

‘Aşısını yaptıranlar ticaretine devam etsin’

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, koronavirüse karşı aşı yaptıran, 65 yaş üstü işletme sahibi tacir, sanayici, esnaf ve serbest meslek sahipleri ile çalışanların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması gerektiğini belirterek, “Tedbirini alan, Kovid-19 aşısını yaptıran ticaretine devam etsin” dedi.

‘Aşısını yaptıranlar ticaretine devam etsin’

 

Baran, salgınla mücadele sürecinde aşılama çalışmalarının iktisadi hayatın devamlılığı açısından önemli olduğuna dikkati çekti. Salgınla mücadele kapsamındaki önlemlerden sokağa çıkma kısıtlamasının, 65 yaş ve üzeri çalışan vatandaşlarda, ekonomik ve sosyal açıdan sıkıntı oluşturduğuna işaret eden Baran, daha önce yapılan benzeri uygulamalarda sözkonusu kesimin, ticaret hayatının devamı açısından yasaklardan muaf tutulduğunu hatırlattı. Baran, yaş sınırlamasının ekonomik faaliyetlere engel olmaması gerektiğini belirterek, “Aşılarını yaptıran kısıtlamadan muaf tutulsun” dedi.

Telefona bakıp bakıp ağlıyor! 'Ölsen de göremeyeceksin'Erzurum'da, boşanma davası açtığı B.B.'nin (35), oğlu Emirhan (12) ile kızı Nisanur'u (9) kaçırdığını öne süren Tuba B. (35), çocuklarının resimlerine telefonda bakıp duy dolu anlar yaşıyor. Tuba B., "Eşim, çocuklarımı kısıtlama öncesi bayram alışverişi yapacağını söyleyerek kandırıp kaçırdı. Evlatlarım bensiz yapamaz. Ne olur evlatlarımı bulup bana versinler. Bayrama yavrularım ile birlikte gireyim" diyerek yardım istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler