Geri Dön
EkonomiAsyaport’tan Avrupa’ya 5 direkt servis açıldı

Asyaport’tan Avrupa’ya 5 direkt servis açıldı

Dünyanın en büyük konteyner taşıyıcıları arasında yer alan Mediterranean Shipping Company (MSC), Hindistan - Avrupa arasında hizmet veren Himalaya servisine Asyaport uğrağını ekleyerek hem Hindistan’dan gelen ithalat yüklerine, hem de Avrupa’ya gidecek ihracat yüklerine yeni bir kapı açtı.

Asyaport’tan Avrupa’ya 5 direkt servis açıldı

 

Hindistan - Avrupa arasında hizmet veren Himalaya servisine Asyaport liman uğrağının eklenmesiyle, Avrupa’ya gidecek ihracat yükleri için servis sayısı 5’e, Hindistan’dan gelen ithalat yükleri için servis sayısı 2’ye yükseliyor. Tekirdağ’dan Avrupa’nın 14 farklı limanına haftalık, düzenli ve direkt 5 farklı servisle ulaşmak çok daha kolay ve hızlı hale gelecek.

Himalaya servisinde, martın ikinci haftası itibariyle MSC EMMA gemisiyle başlayacak Tekirdağ uğraklarıyla, Türkiye’de ilk ve tek olarak haftalık 5 farklı servisle Avrupa’ya erişim sunulacak. Servis kapasiteleri her geçen gün büyüyerek daha fazla konteyner temini ve lokasyona imkan sağlanacak. Ayrıca direkt uğraklar sayesinde transit süreler de kısalacak.

Arama kaydı bulunan şüpheli, motosikletle gezerken yakalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan bekçilerin şüphe üzerine durdurduğu motosiklet sürücüsü Ozan A.'nın (24), hırsızlık suçundan arandığı ve motosikletin de trafikten men edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ozan A.'ya, sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler