Geri Dön
EkonomiAvrupa ev aletlerinin tepesine Türk başkan

Avrupa ev aletlerinin tepesine Türk başkan

Arçelik’in CEO’su Hakan Bulgurlu Brüksel merkezli Avrupa Ev Aletleri Üreticileri Birliği’nin (APPLiA) yeni dönem başkanlığına seçildi. Bulgurlu, görevi son dört yıldır APPLiA başkanlığı görevini yürüten ve BSH Avrupa Başkan Yardımcısı Peter H. Göetz’den devraldı.

Avrupa ev aletlerinin tepesine Türk başkan

 

Bulgurlu yeni görevinde sürdürülebilirlik gündemini ileriye taşımaya, iklim liderliği ve karbondan arındırma yolculuğunda ivme yaratmaya ve APPLiA’nın küresel etki alanını büyüterek sektörü ve iş dünyasını bu misyon etrafında birleştirmeye odaklanacak. Hakan Bulgurlu, Sofya’da düzenlenen APPLiA Genel Kurulu’nda dernek üyelerine hitap ettiği konuşmasında, “Birlik olarak, çocuklarımıza daha iyi bir gezegen bırakmak için, belirlenen enerji verimliliği hedeflerini ilerletme konusunda büyük bir sorumluluğumuz var” dedi.

24 üyesi var

24 üyesi bulunan APPLiA, yıllık 53 milyar euro ciro, 1.6 milyar euro’nun üzerinde Ar-Ge yatırımı ve yaklaşık 1 milyona yakın kişiye sağladığı istihdamla sektörü ekonomik bir güç merkezi haline getirme misyonuyla çalışıyor.