Geri Dön
EkonomiAvrupa'nın en yoğun havalimanı İstanbul Havalimanı oldu

Avrupa'nın en yoğun havalimanı İstanbul Havalimanı oldu

Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Havalimanı, 22- 28 Şubat tarihleri arasında günlük ortalama 501 uçuşla Avrupa’daki en yoğun havalimanı oldu.

Avrupa'nın en yoğun havalimanı İstanbul Havalimanı oldu

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) 22- 28 Şubat tarihleri arasında Avrupa genelindeki en yoğun uçuş trafiğine sahip havalimanlarını açıkladı. EUROCONTROL Genel Direktörü Eamonn Brennan'ın twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre; İstanbul Havalimanı bu hafta günlük ortalama 501 uçuşla ilk sırasında yer aldı.  İstanbul Havalimanı’nı günlük 438 uçuşla Paris Charles de Gaulle Havalimanı takip ederken 425 uçuşla Amsterdam Schiphol Havalimanı üçüncü, 398 uçuşla Frankfurt Havalimanı dördüncü, 348 uçuşla Madrid Havalimanı beşinci sırada yer aldı.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler