Ekonomi Ban Ki-moon Sabancı’nın üyeliğini 3 yıl uzattı

Ban Ki-moon Sabancı’nın üyeliğini 3 yıl uzattı

18.06.2015 - 02:30 | Son Güncellenme:

Birleşmiş Milletler’in en üst düzey danışma kurulu The Global Compact’ın (Küresel İlkeler Sözleşmesi) Yönetim Kurulu üyesi olan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın üyeliği, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon tarafından 3 yıl süreyle uzatıldı.

Ban Ki-moon Sabancı’nın üyeliğini 3 yıl uzattı


Sabancı Holding açıklamasına göre, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Güler Sabancı’nın üyeliğinin 2018’e kadar uzatıldığını bildirdiği mektupta, Sabancı’nın bu inisiyatife yaptığı katkılara ve gösterdiği bağlılığa dikkati çekti.
The Global Compact Yönetim Kurulu’nun ilk Türk üyesi olan Güler Sabancı, üyeliği kapsamında The Global Compact İlkeleri’nin hayata geçirilmesi doğrultusunda üst düzey stratejik danışmalık yaptığı gibi, söz konusu ilkelere yönelik uygulamaların takip edilmesine ve Birleşmiş Milletler’in iş dünyasında işbirliğinin artırılmasına katkı sağlayacak çalışmalarda da yer alıyor.
The Global Compact, 25 Haziran’da on beşinci yılını kutlayacak. 130’u aşkın ülkede, iş dünyası, sivil toplum, çalışma ilişkileri ve işveren temsilcilerinden oluşan 10 binin üzerinde katılımcısıyla dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan The Global Compact, Birleşmiş Milletler’in en üst düzeydeki danışma organı olarak görev yapıyor.
Güler Sabancı ile birlikte yönetim kurulunda görev alan diğer üyeler arasında Unilever Üst Yöneticisi (CEO) Paul Polman, BASF SE Yönetim Kurulu Başkanı Kurt Bock, Bank of America Yönetim Kurulu Başkanı Charles O. Holliday, Fuji Xerox Direktörü Toshio Arima gibi isimler yer alıyor.