Geri Dön

Başaran, Fikirtepe’ye 2 milyar $ yatıracak

Başaran Yatırım Holding, Fikirtepe’de hayata geçirdiği 1500 konutluk Mina Towers projesini tanıttı. Holding, bölgeye toplamda 2 milyar dolarlık yatırımla 4 bin konut yapmayı planlıyor

Başaran, Fikirtepe’ye 2 milyar $ yatıracak

Başaran Yatırım Holding, kentsel dönüşümün simgesi Fikirtepe’de 700 milyon dolar proje değerine sahip Mina Towers projesini görücüye çıkardı. 1500 konut ve 95 ticari üniteden oluşan proje, Mandıra Caddesi üzerinde 26 bin metrekarelik alanda yükseliyor. Proje, 6 kule olarak inşa edilecek. Ekim ayında ilk üç blokta satışların başlayacağı projede en düşük metrekare fiyatı ise 7 bin 400 lira olarak belirlendi. Eren Talu’nun mimarlığını üstlendiği projenin marka yüzü ise Galatasaraylı futbolcu Sneijder’in eşi Yolanthe Sneijder Cabau oldu. ‘Türkiye’nin en büyük gayrimenkul satış ofislerinden olma özelliğine sahip’ Mina Towers satış ofisindeki toplantıda konuşan Başaran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran, Fikirtepe’ye 2 milyar dolar yatırarak toplamda 4 bin konut hayata geçireceklerini söyledi.
Başaran, “Fikirtepe’te Mina Towers’ın dışında 3 adamız daha var. Adalardan birinde ticari proje geliştireceğiz. Projeleri çiziliyor. Mina Towers ile Fikirtepe’deki iddiamızı ortaya koyacağız. Bu bölge, bizim uzun vadeli projeler geliştirip kalıcı bir marka olarak yer alacağımız değerli bir lokasyon. Mina Towers’tan sonra 2 yıl içinde 2 projemiz daha bölgede aktif olarak yer alacak” diye konuştu.
18 milyon TL kira
Bölgede yaklaşık 800 hak sahibiyle anlaşma yaptıklarını belirten Başaran, bugüne kadar 18 milyon lira kira yardımı yaptıklarını söyledi. Başaran, “Proje bitene kadar bir bu kadar daha öderiz. Son anlaşmalarda sorun çıkaran birkaç aileye daha fazla ödeme yaptık. İnsanları ikna etmek çok zor. Bir iki insanın inadı yüzünden 2 yıldır uğraşıyoruz” dedi. Ancak Fikirtepe’de proje geliştirmekten pişman olmadığını anlatan Başaran, ‘Bugün verseler Fikirtepe’nin tamamını yaparım’ yorumunu yaptı.
Köprülere, hava alanlarına, Göztepe D100 karayolu üzerinden Avrupa Yakasına ulaşacak Avrasya Tüneli ve Bağdat Caddesi’ne yakın konumuyla iş ve sosyal yaşam için kolaylıklar sunduğu ifade edilen Mina Towers, çeşitli donatı alanlarına da sahip. Projenin ‘Çarşı’ alanında mağazaların yanı sıra açık teras alanlarının bulunduğu cafe-restoranlar, çocuk oyun alanları, fitness, SPA merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları yer alacak.

Guatemala’da askeri polis ile göçmenler arasında arbedeGuatemala’da askeri polis ile ABD'ye gitmeye çalışan göçmenler arasında arbede yaşandı. Askeri polis, göçmenlere gaz bombası ve cop ile müdahale etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber