Geri Dön
EkonomiBeğendiğin içeriğe bahşiş bırak!

Beğendiğin içeriğe bahşiş bırak!

Sosyal medya devi Twitter’a uzun süredir konuşulan ‘bahşiş’ özelliği geldi.

Beğendiğin içeriğe bahşiş bırak!

EKONOMİ SERVİSİ - Twitter’da, beğendiğiniz içeriğe artık bahşiş verebileceksiniz. Tip Jar (Bahşiş Kutusu) özelliği şu anda sadece İngilizce uygulamada geçerli. Hesabına bahşiş kutusu ekleyip bahşiş alabilecek kesim arasında şimdilik, içerik geliştiriciler, gazeteciler, uzmanlar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar bulunuyor. Yakın bir gelecekte daha fazla insan profiline bahşiş kutusunu ekleyebilecek. Hizmetin İngilizce dışında da diğer dillerde de kullanılması için çalışılıyor.

Ödeme yöntemi

Twitter Kıdemli Ürün Yöneticisi Esther Crawford, Twitter’ı İngilizce kullanan herkesin Twitter’daki geçerli hesaplara para gönderebileceğini söyledi. Crawford, “Takip, beğeni ve retweet’in ötesinde hizmetlerle insanların birbirini desteklemesini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu amaçla Bahşiş Kutusu’nu lanse ettik. Bu özelliği profil sayfasında takip et ikonunun yanına koyduk. Simgeye dokununca kullanılabilecek ödeme hizmetleri ve platformların bir listesi görünüyor. İstediğiniz platformu ve ödeme seçeneğini seçebileceksiniz. Şu anda bu hizmetler arsında Patreon, PayPal, Venmo, CashApp var. Twitter komisyon almayacak. Android uygulamasında Spaces üzerinden de bahşiş gönderilebilecek. Bu bizim insanların Twitter’da birbirini para yoluyla desteklemesini sağlamaya yönelik ilk adımımız” bilgisini verdi.

 

Ehliyetsiz sürücü kazaya neden olduElazığ'da, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kırmızı ışık ihlali nedeniyle meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı. Kazaya yol açan ehliyetsiz sürücü kaçmak isterken bekçiler tarafından yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler