Geri Dön

Bilişime genç iş gücü

Bilişim sektörüne genç iş gücü kazandırmak için Türkiye İşveren Sendikası Konfederasyonu (TİSK), Teknolojide Kadın Derneği(Wtech) iş birliği ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD’nin teknik desteğiyle ‘Genç Dönüşüm Eğitim Programı’ projesi hayata geçiriliyor.

Bilişime genç iş gücü

 

150 genç, 4 ay boyunca teknik ve uygulamalı eğitimler alacak. Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Başkanı Zehra Öney, “Birçok iş dalının kaybolmasına henüz hiçbir ülke hazır değil. Gelecek vadeden mesleklerde içinde yaratıcılık olan, insan ilişkileri gerektiren işler ama en çok da yapay zeka ve veriyle ilgili meslekler ön planda olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber