Geri Dön
EkonomiBittorent (BTT) nedir? Bittorent coin ne kadar oldu kaç dolar/TL?

Bittorent (BTT) nedir? Bittorent coin ne kadar oldu kaç dolar/TL?

Kripto para takipçileri tarafından yakından takip edilen ve satın alınan coinler arasında yer alan Bittorent nedir kaç dolar/TL oldu sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşten Bittorent'de etkilendi. Peki Bittorent nedir, kaç dolar/TL oldu?

Bittorent (BTT) nedir? Bittorent coin ne kadar oldu kaç dolar/TL?

Bittorent nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde Bitcoin'de yaşanan sert düşüşle birlikte birçok alt coinde de düşüşler yaşanmaya devam ediyor. Alt coin'ler arasında son dönemde en fazla takip edilen Bittorent'de son günlerde yaşanan düşüşten nasibini almış gibi gözüküyor. Peki Bittorent nedir, kaç dolar/TL oldu

BİTTORENT NEDİR?

2001 yılında faaliyete geçen eşler arası dosya paylaşım protokolü BitTorrent ile bütünleşik biçimde çalışan BTT, daha hızlı dosya aktarımı için kullanılabiliyor. Eşler arası ağda paylaşılan dosyaların indirme hızını artırmak için kullanılabilen BTT aynı zamanda, indirilmiş dosyaların diğer kullanıcılara paylaşılması (seed) karşılığında da kazanılabiliyor.

Daha basit bir ifadeyle kullanıcılar, BTT ödeyerek dosyaları daha hızlı indirebiliyor, indirme işlemi bittikten sonra bu dosyayı paylaşıma açarak BTT kazanabiliyor.

BİTTORENT KAÇ DOLAR TL?

Bittorent an itibariyle ₺0.04502 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Son 1 ay içerisinde en düşük 0.02578 dolar seviyesine gerileyen Bittorent en yüksek ise 0.1188 dolar seviyesinden işlem gördü.

BİTTORENT'İ GELİŞTİREN KİM?

Brad Cohen ve David Harrison tarafından geliştirilen BitTorrent, 2004 yılında şirket haline geldi. 2018 yılında ise kripto para ekosisteminin tanıdık simalarından Justin Sun'ın sahibi olduğu Tron şirketi tarafından satın alındı.

BTT COİN HAKKINDA BİLGİLER

BTT’nin ilk büyük uygulaması, BitTorrent’teki dosya paylaşım sürecini kullanıcılar için daha verimli hale getirmek..

BitTorrent’te bir dosya paylaşmak, her biri belirli bir dosyanın küçük parçalarını birbirinden indiren birkaç farklı peers yani eşler içerir. Dosyanın tam kopyası olan kullanıcılar ise seeds yani tohum olarak adlandırılır.

Orijinal geliştirici Bram Cohen'in internet kullanıcılarının direkt olarak kendi aralarında içerik dağıtmasının faydalarını görmesiyle pahalı ve verimsiz dağıtım ağlarının ortadan kaldırılması hedeflendi.

2000'lerin başlarında BitTorrent ilk başvurulacak P2P dosya paylaşım platformu haline geldi ve ardından 2018'de TRON devreye girdi.

TRON'un altında BitTorrent, kendi kullanıcı tabanına ek olarak merkeziyetsiz çözümler sunarak kullanıcılar açısından cazibesini artırdı ve kripto para alanındaki kullanıcılara da ulaştı.

Eklenen özelliklerin arasında, işlemlerin bir parçası olarak BTT tokeninin kullanıldığı BitTorrent Speed seçeneği var.

BitTorrent, platformunun, VPN özellikleri ve reklamsız aramanın dahil olduğu birkaç "Premium" sürümü sunarak ücretli hizmetler alanına da girdi.

 

 

Adıyaman'da kamyonet şarampole devrildiAdıyaman'ın Kahra ilçesinde, sebze yüklü kamyonetin şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler