Geri Dön
EkonomiBorsa’da gong OYAK Yatırım için çaldı

Borsa’da gong OYAK Yatırım için çaldı

OYAK Yatırım A.Ş.’nin 2 - 3 - 4 Haziran 2021 tarihlerinde tamamlanan halka arzına ilişkin gong töreni, Borsa İstanbul’da yapıldı. 10 Haziran’da Borsa’da işlem görmeye başlayan şirketin belirlenen halka arz büyüklüğü 526 milyon TL olarak gerçekleşmişti.

Borsa’da gong OYAK Yatırım için çaldı

 

Gong töreni, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, OYAK Finans Sektörü Grup Başkanı Emrah Silav, OYAK Yatırım Genel Müdürü Erkan Ünal ve ekiplerinin katılımıyla gerçekleşti.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Ergun, “Pandemi sürecinde aracı kurumlarla birlikte Borsa olarak tüm hizmetleri kesintisiz sunmaya devam ettik. Sektör olarak çok ciddi bir testten geçtik ve değişen koşullara hızlı bir şekilde ayak uydurmayı başarabildik. Bu özverili gayretlerinden dolayı aracı kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesile ile OYAK Yatırım’ın halka arzında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

OYAK Finans Sektörü Grup Başkanı Emrah Silav, “OYAK Yatırım, 40 yıllık bir geçmişe ve tecrübeye sahip. Son 5 yılda OYAK’ın bize sağladığı vizyon ve kararlılığı ile son 4 yılda özkaynak karlılığımızı yüzde 21’den yüzde 54’e çıkardık. Her sene artan işbirliklerimiz ve çeşitlenen ürünlerimizle ciddi bir sürdürülebilir büyüme sağlandı. Başta bu vizyonu bizlere sunan OYAK Genel Müdürü Sayın Süleyman Savaş Erdem’e ve sonrasında halka arzımıza katılan tüm yatırımcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.

‘2 kat talep geldi’

OYAK Yatırım Genel Müdürü Erkan Ünal ise, “526 milyon TL’lik halka arzımıza 2 katından fazla talep geldi. Kurumsal yatırımcılardan talep 3.8 katına kadar ulaştı. Sorumluluğumuzun bir kat daha arttığının farkındayız. Önümüzdeki dönemde de yeni projelerle şirketimizi daha iyi noktalara taşıyacak, yatırımcılarımıza önemli kazançlar sağlayacağız” dedi.

Restoranda havai fişek paniğiAnkara'nın Keçiören ilçesinde, açık alanda doğum günü kutlaması için ateşlenen havai fişeğin devrilip yandaki restoranın içine girerek patlaması güvenlik kamerasına yansıdı. Olayda yaralanan olmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler