Geri Dön
EkonomiBtcTurk'e erişim sorunu! Şirketten yeni açıklama geldi

BtcTurk'e erişim sorunu! Şirketten yeni açıklama geldi

Türkiye'deki popüler kripto para borsalarından biri olan Btc Turk'e saatlerdir erişilemiyordu. Şirketten yapılan yeni açıklamada "BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintileri sona ermiştir. Hesap bilgileriniz ile giriş yaparak tüm Türk Lirası ve kriptopara bakiyelerini görebilirsiniz. Diğer tüm işlemler sırasıyla aktif hale getirilecek ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulmaya devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

BtcTurk'e erişim sorunu! Şirketten yeni açıklama geldi

Türkiye'nin en büyük kripto para borsalarından olan BtcTurk'te yaşanan ve saatlerdir süren erişim problemi pek çok yatırımcıyı tedirgin etmişti. Çok sayıda yatırımcı yaşanan bu kesintiye sosyal medya hesabı üzerinden tepki göstermişti.  

Sorun yaşandığı sırada şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı: "Değerli kullanıcılarımız, Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir."

BtcTurke erişim sorunu Şirketten yeni açıklama geldi

Şirketin resmi internet sitesinden saat 21.00'da ise şu açıklama yapılmıştı: "Değerli kullanıcılarımız, Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir."

KEREM TİBUK'TAN AÇIKLAMA

BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk da sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Tibuk bir kullanıcının, "Bu tip durumlarda CEO’dan bir açıklama gelmemesi yatırımcıyı tedirgin eder. Bu kadar insan soruyor, cevap verip telkin etmek lazım" paylaşımı üzerine, "Microsoft kaynaklı teknik bir sorun var, arkadaşlar uğraşıyor. Biraz zaman alabilir. Endişelenecek bir durum yok." açıklamasında bulundu.