Geri Dön
EkonomiBTM girişimleri rekora imza attı

BTM girişimleri rekora imza attı

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) girişimcileri yeni rekorlara imza atıyor. BTM girişimleri 2021’in ilk 8 ayında, 2020’nin tamamı kadar değerleme üzerinden yatırım aldı.İlk sekiz ayda 9 BTM girişimi toplam 203 milyon 142 bin lira değerleme üzerinden yatırım aldı. Geçen yıl BTM bünyesinde 21 yatırım için toplam 204 milyon 60 bin lira değerleme üzerinden yatırım yapılmıştı.

BTM girişimleri rekora imza attı

 

2019’da 5 yatırım için 37.8 milyon lira, 2018’de 12 yatırım için 41.8 milyon lira, BTM girişimcilerinin ilk kez görücüye çıktığı 2017 yılında ise 2 yatırım için 3 milyon 480 bin lira değerleme üzerinden yatırım yapılmıştı. Bu yılın ilk 8 ayında, girişimlerin yatırım alması bakamından BTM’nin ilk yılı sayılan 2017 yılının 60 katına yakın değerleme ile yatırım yapıldı. Yılın tamamında BTM girişimlerine 2017 yılının 100 katından fazla değerleme ile yatırım yapılması bekleniyor.

Pandemi sürecinin hemen öncesinde Doha’da düzenlenen World IncubationSummit’te ‘Dünyanın En Gelecek Vaad Eden Merkezi’ seçilen BTM, bu zamana kadar 5 bine yakın girişimciye destek sağladı.

BTM girişimlerinin her yıl yatırımlarını katlayarak gittiğine dikkat çeken BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, “2021 yılına girerken, bu yılın BTM girişimleri için verimli geçeceği öngörüsünde bulunmuştuk. Rakamlar yanılmadığımızı gösteriyor” açıklamasını yaptı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diş hekiminin acı sonu! 'Balığın peşinden gitti, nefesi yetmedi'Çanakkale'de zıpkınla balık avlamak için daldığı denizde boğularak yaşamını yitiren 2 çocuk babası Diş Hekimi Zafer Taş son yolculuğuna uğurlandı. Kardeşinin ölümü hakkında konuşan Hüseyin Taş, "Pazar günü zıpkınla balık avlamak için giriyor. Anlatırdı bize, balığın peşinden gitmiş. Balığı çıkaramadığı gibi kendi de çıkamadı. Nefesi yetmemiş." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler