Geri Dön

Bu pastanın bir dilimi tam 5 bin 800 lira

Prenses Diana ile Prens Charles'ın 35 yıllık düğün pastasından kalan bir dilim, açık artırmada satılacak.

Bu pastanın bir dilimi tam 5 bin 800 lira

İngiliz Kraliyet ailesinin dünyaca ünlü çifti Prenses Diana ile Prens Charles'ın 35 yıllık düğün pastasından kalan bir dilim, açık artırmada satılacak.

İngiltere'nin güneybatısındaki Bristol kentinde düzenlenecek açık artırmanın organizatörü Paul Fraser Tarihi Ender Koleksiyonları'ndan yapılan açıklamada, Diana ile Charles'ın 1981'deki düğününde dağıtılan pastadan kalan bir dilimin bin 500 sterline (yaklaşık 5 bin 800 lira) alıcı bulmasının beklendiğini bildirdi.

Krem peynirli şekerlemeyle kaplı meyvalı pastanın, içerdiği yüksek orandaki konyak sebebiyle halen yenilebilir olduğu iddia edildi. Beyaz bir kutuda tutulan dilim pastanın yanına iliştirilen kartta ise,"Ekselansları Galler Prensi ve Prensesi'nin en iyi dilekleriyle," ifadesi yer alıyor.

Aynı müzayede ayrıca Diana-Charles çiftinin 1988 yılında imzaladığı bir Noel tebrik kartının da bin 500 sterline alıcı bulacağı tahmin ediliyor.

Diana ve Charles, 29 Temmuz 1981'de başkent Londra'daki Buckingham Sarayı'nda düğün yapmıştı. Düğün pastası ise Kraliyet Donanması yemek okulunun şefi David Avery tarafından 14 haftada tamamlanmıştı.

Diana ile Charles 1996 yılında boşanmış, Diana 1997 yılında ise Fransa'nın başkenti Paris'te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den 'PMT 7.62 ' müjdesi!Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Makineli Tüfek PMT 7.62'nin geliştirilmesinin sürdüğünü, bu silah sisteminde dışa bağımlılığın biteceğini açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber