Geri Dön
Ekonomi‘Bu yıl halka arzların sayısı 40’ı aşabilir’

‘Bu yıl halka arzların sayısı 40’ı aşabilir’

Borsaya Kote Ortaklık Yöneticileri Derneği ve TOBB Türkiye Sermaye Piyasası Meclisi iş birliğinde “Ekonomik Büyümede Halka Arzların Önemi Gelinen Nokta ve Beklentiler” başlıklı bir seminer düzenlendi.

‘Bu yıl halka arzların sayısı 40’ı aşabilir’

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, burada yaptığı konuşmada, “Bundan sonra bizden sık sık ceza almış bir isimle çalışan aracı kurumlar da kusura bakmasınlar onlarla çalışmanın olası bir etkisi varsa piyasaya onlar da o yatırımcılarla beraber karşılığını göreceklerdir” dedi.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun ise, “Borsamızda, sene başından beri işlem görmeye başlamış olan 11 şirkete 6.6 milyar lira kaynak sağlandı. Bu sene 40 şirketi rahatlıkla aşarız” diye konuştu.

ABD Donanması, savaş gemisi patlayıcı testinde 3.9 büyüklüğünde deprem yarattıAmerika Birleşik Devletleri Donanması, ülkenin doğu kıyısında başlattığı 'Tam Gemi Şok Denemeleri' (Full Ship Shock Trials) tatbikatı kapsamında ilk patlayıcı testini tamamladı. Patlamada yaklaşık 18 bin kilogram patlayıcı kullanıldı. ABD Jeoloji Kurumu (US Geological Survey), patlamayı 3.9 büyüklüğünde deprem olarak kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler