Geri Dön
EkonomiBursa kirazı Çin’e açılacak

Bursa kirazı Çin’e açılacak

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) Yönetim Kurulu üyeleri, Pekin Ticaret Müşavirliği, Guanco Ticaret Ataşeliği ve Çin’e kiraz ihraç eden firma temsilcileriyle online toplantı gerçekleştirdi.

Bursa kirazı Çin’e açılacak

 

UYMSİB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Senih Yazgan, Çin’de ABD ve Şili kirazı algısı olduğunu ve bunlarla rekabet edebilme adına kalitede ve ürün çeşitliliği konusunda birtakım çalışmalar yapmak, hava kargo fiyatlarında indirim yapmak gerektiğini söyledi. Pekin Ticaret Başmüşaviri Hakan Kızartıcı, “2019’da ürünlerimizde kalite dalgalanması yaşandı” derken,  Guangzhou Ticaret Ataşesi Serdar Afşar, “Otel ve restoranlar açılmaya başladı, gıda talepleri de artacaktır” dedi.

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler