Geri Dön

Büyükelçiler hayran kaldı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB), büyükelçilere Türkiye’yi tanıtmak amacıyla geçen yıl ekim ayında Gaziantep ve Şanlıurfa’dan başlattığı geziler kapsamında Bursa’ya gelen büyükelçiler İznik ilçesini ziyaret etti.

Büyükelçiler hayran kaldı

Çamdibi Mahallesi’ne gelen büyükelçiler ve ailelerine, burada mahallenin kadınları tarafından hazırlanan yemek ve tatlılar ikram edildi.

Daha sonra İznik’in tarihi yerlerini gezen heyet, Lefke Kapı’da İznik Mehteran Derneği ve İznik Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileriyle karşılandı.

İznik Çini ve Seramik Üretim, Pazarlama Kooperatifi’ni de ziyaret eden büyükelçiler, burada İznik çinisi yapma fırsatı buldu. Heyete, gezide, Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik, UNESCO İznik Alan Başkanı Prof. Dr. Murat Taş ve TÜRSAB Güney Marmara Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu da eşlik etti.

Geziye, Arjantin Büyükelçisi Jorge Alejandro Mastropietro, Kolombiya Maslahatgüzarı Milena Gomez Kopp, Kuzey Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski, Küba Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez, Litvanya Büyükelçisi Audrius Bruzga, Malezya Büyükelçisi Abd Razak Bin Abdul Wahab, Sırbistan Büyükelçisi Zoran Markovic ve Hindistan Maslahatgüzarı Vanaja Kumari Thekkat ile aileleri katıldı.

Büyükelçiler hayran kaldı

“Gezegenin kara kutusu: Antarktika” belgeseli gün sayıyorTürk bilim insanlarının Beyaz Kıta’nın şifrelerini çözmek üzere çıktıkları 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferini konu alan “Gezegenin Kara Kutusu: Antarktika” belgeselinin ilk gösterimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber