Geri Dön
EkonomiBüyükyalı’da loft daireler satışa çıkıyor

Büyükyalı’da loft daireler satışa çıkıyor

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında, Emlak Konut GYO güvencesiyle, İstanbul Kazlıçeşme sahilinle yükselen Büyükyalı projesinin ‘loft daireleri’ satışa açılıyor.

Büyükyalı’da loft daireler satışa çıkıyor

Proje içindeki tarihi Fişekhane fabrikasının bir kısmında yer alan eski askeri lojmanların yerine hayata geçirilen loft daireler, 2 tam 1 yarım kattan meydana geliyor. Satışa çıkan 23 loft daire, 325 ve 425 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip. Metrekare fiyatı 22 bin liradan satılacak loft daireler, Eylül ayında teslim edilecek.

En iyi loft projesi

Projedeki tarihi alanların renovasyonu için 300 kişinin çalıştığını anlatan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Tarihi alanlarımızdaki ilk yapı 1845’de demir fabrikası olarak devreye giriyor ve 1910’lu yıllara kadar eklemeler yapılıyor. Cumhuriyet döneminde Türk Silahlı Kuvvetlerine geçiyor ve 2010 yılına kadar Tank Bakım Fabrikası olarak faaliyet gösteriyor. Biz bu alanları ilmek ilmek örerek ayağa kaldırıyoruz. Buradaki tarihi alanların büyük kısmını kültür sanat tesisleri, tiyatro, sinema ve performans merkezi gibi herkesin rahatlıkla kullanabileceği alanlar için kullanıyoruz.” dedi.

Loft dairelerin, dünyanın en prestijli gayrimenkul ödülleri arasında kabul edilen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde ‘En İyi Loft Daire’ ödülüne değer görüldüğü hatırlatan Ahmet Akbalık ayrıca, dünyanın en seçkin projelerinin yarıştığı ‘Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde de ‘Avrupa’nın En İyi Loft Dairesi’ ödülünü aldıklarını söyledi.

Akbalık, “Hikayesi olmayan projelerin bundan sonra karşılığı olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Ciro hedefi büyük

Emlak Konut GYO güvencesiyle, yüklenici firmalar tarafından yürütülen projeler içerisinde geçen dönemlerdeki ciro liderliklerini hatırlatan Akbalık, bu yılı yine cro şampiyonluğu ile kapatacaklarını dile getirdi. Akbalık, “Büyükyalı, 2018’in 3. çeyreğinde, Emlak Konut GYO projeleri arasında, bir defa daha ciro bazında şampiyon oldu. Bu rakamlara göre Büyükyalı, kendi segmentinde en çok tercih edilen proje olmaya devam ediyor. Son çeyreğe de hızlı bir başlangıç yaptık. 2018’i liderlikle tamamlayacağımıza inancımız tam” dedi.

Büyükşen çifti cinayetini işlediği öne sürülen Afgan uyruklu şahış tutuklandıKonya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çifti cinayetiyle ilgili 3 gün önce Ankarada çobanlık yaparken yakalanan Afganistan uyruklu Abdulhamid Uzbek, ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler