Geri Dön
EkonomiBüyüyen ithalat iş umudu oldu

Büyüyen ithalat iş umudu oldu

Şubat dönemi itibariyle düşüş trendi göstermeye başlayan işsizlik oranı yüzde 10 bandının altına inecek. TOBB ETÜ bünyesinde hazırlanan raporda, “Özel sektör yatırımlarının yüzde 1.9, yatırım ve ara malları ithalatının ise sırasıyla yüzde 7.8 ve yüzde 9.6 arttığı görülmektedir.

Diğer yandan, nisan döneminde ihracat yüzde 6.7 genişlemiştir. Tüm bu göstergeler işgücü verilerinin iyileşeceğine işaret etmektedir” denildi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne (TOBB ETÜ) bağlı Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SPM), bu çarşamba günü ilan edilecek olan 2015 Nisan dönemi işsizlik oranının, (2015 Mart dönemine göre) 0.7 puan azalarak yüzde 9.9’a ineceğini öngördü. Çalışmada “Mevsimsellikten arındırılmış tarım dışı işsizlik oranının ise 0.2 puan azalarak yüzde 12 seviyesinde gerçekleşmesi beklenmektedir.

İstihdam oranının 0.8 puan artarak yüzde 45.8 seviyesine çıkmasını, sanayi istihdamının ise 5 milyon 261 bin kişi seviyesinde seyretmesini tahmin ediyoruz” denildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Akdeniz Sahil Yolu, Antalya ve Mersin'i birlikte daha da geliştirecekTürkiye'nin turizm merkezleri Mersin ile Antalya'yı, keskin virajlı yollardan kurtaracak Akdeniz Sahil Yolu Projesi, iki kentin turizm, ticaret ve tarımdaki iş birliğini arttıracak.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler