Geri Dön

‘Çadır’da yarı fiyata lüks konak satıyor!

Dap Holding, Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçirdiği Validebağ projesinde yoğun ilgi görünce satış ofisini kurmadan çadırda talep almaya başladı. Projenin % 25’lik bölümü ise yarı fiyatına satılacak

‘Çadır’da yarı fiyata lüks konak satıyor!

Dap Yapı, Eylül 2015 tarihinde Emlak Konut GYO’dan hasılat paylaşımı modeliyle aldığı Validebağ Korusu’na komşu arazisinde ‘Validebağ Konakları’ projesinde talep toplamayı ve satışı 7 ay öne çekti. Projenin yoğun ilgi görmesi nedeniyle satış ofisi inşası sürerken, kurulan 600 metrekarelik çadırda gelen talepler karşılanıyor. Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bölgede ikinci el konut metrekare fiyatları 18-20 bin lira arasında değişirken, ekonomiye katkı sunmak ve sektörü hareketlendirmek için ‘fedakarlık’ yaparak metrekaresi 9 bin liradan talep toplamaya başladıklarını söyledi. Ziya Yılmaz, “Herhalde Türkiye’de hatta dünyada böylesine lüks bir proje çadırda satışa çıkıyordur. Bu fikir ısrarlar nedeniyle bir anda aklıma geldi. Kısa sürede çadırı kurduk. Ayrıca yüzde 50 indirimle satıyoruz. Hem Emlak Konut GYO ihale rakamlarından fedakarlık yaptı, hem de biz kar etme pozisyonunda değiliz. Fiyatı yarı yarıya düşürdük. Normalde 18-25 bin liradan satılması gereken bir projeye 9 bin liradan başlayan fiyatlarla ön talep topluyoruz” dedi.

Projenin yüzde 25’i için bu fiyatın geçerli olduğunu belirten Yılmaz, haftasonu yarı yarıya indirimli konutların tükeneceğini tahmin ettiklerini kaydetti. Dap Yapı, proje arsasını 810 milyon lira toplam satış geliri üzerinden Emlak Konut GYO’ya yüzde 50.15 yani 406 milyon 215 bin lira teklifle kazanmıştı.

5 katlı bloklar

Validebağ Korusu içinde yer alan ve Hababam Sınıfı filmlerinden tanınan Adile Sultan Kasrı’ndan esinlenerek, ‘bölgenin sıcaklığını yansıtacak’ bir mimariyi hayata geçireceklerini anlatan Yılmaz, projenin Boğaz’a ve ulaşım seçeneklerine yakınlığına da dikkat çekti.

Validebağ Konakları, 5 katlı 11 bloktan oluşacak. 368 lüks konut ve dükkanların yer alacağı projede 1+0’dan 6+1’e kadar çeşitli daire seçenekleri yer alacak. Daire fiyatları ise 598 bin liradan başlıyor. 46 ile 1.543 metrekare arasında değişen dükkanların fiyatları ise 599 bin liradan başlayacak. Projede Emlak Konut GYO’nun yüzde 5 peşinat karşılığında 60 ay sıfır faiz, 120 ay yüzde 0.45 faiz ve 240 ay yüzde 0.79 faiz oranlı kampanyası da geçerli.

‘Konutta teşvİk her sektöre dİrekt yansıyor’

Ziya Yılmaz, konut sektöründe sağlanan KDV indirimleri, vergi düzenlemeleri, kampanyalar gibi pek çok desteğin hem vatandaşa, hem de diğer sektörlere kazandırdığına dikkat çekti. Yılmaz, KDV iadelerinin ise firmalar için önemli bir gelişme olduğunu anlatarak, “Özellikle Maliye Bakanı Naci Ağbal’a verdiği destekler için teşekkür ediyorum. KDV iadesi deyip geçmeyin. Binlerce insan çalıştırıyoruz. Bunun bize ödenmesi yeni iş gücü oluşturmak için de çok anlamlı. Çok değerli. Sadece konut sektörüne yapılan destek, mobilyacısından çiçekçisine, beyaz eşyacısından boyacıya kadar hepsini canlandırıyor” dedi.

2.5 kat kazandırdı

Yılmaz, Kartal’da yine Emlak Konut GYO arazisindeki İstmarina projesinin ilk alanlara yüzde 300 kazandırdığını belirterek, ihale bedelini de katladığını söyledi. Yılmaz, “1.494 daire satıldı ve 1.2 milyar lira ciro elde edildi. Elimizde yaklaşık 180 milyon TL değerinde 108 adet ofis ve konut kaldı. Ayrıca AVM, okul var... İhale bedeli 2.5 kat artacak. Metrekaresi 4 bin 200 TL’den alanlar oldu. Şimdi o daireler 12 bin 800 lira” dedi.

Çekmeköy'de silahlı kavgaİstanbul Çekmeköy'de çıkan kavgada, silahla vurulan 2 kişi yaralandı. Polisin kaçan kişileri yakalamak için çalışması sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber