Ekonomi CANiK yeni ürünüyle Hollywood’a adım attı

CANiK yeni ürünüyle Hollywood’a adım attı

27.01.2024 - 07:00 | Son Güncellenme:

Hafif ve orta kalibre silah üreticisi CANiK, 2024 yılına ABD’de gerçekleştirdiği bir lansmanla başladı.

CANiK yeni ürünüyle Hollywood’a adım attı

EKONOMİ SERVİSİ - Las Vegas’ta düzenlenen, avcılık ve atıcılık aksesuarları alanında dünyanın en büyük ve en kapsamlı fuarlarından olan SHOT Show’da CANiK, önemli bir işbirliğine imza attı. SHOT Show kapsamında CANiK, Taran Tactical Innovations (TTI) ile işbirliği kapsamında ürettiği yeni özel tasarım silahı CANiK TTI Combat’ı tanıttı. CANiK’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

Haberin Devamı

 “Taran Tactical Innovations (TTI) Kurucusu Taran Butler, Hollywood ünlülerinin atış eğitmeni ve John Wick filmi başta olmak üzere birçok başyapıtın eğitmenliğini üstlenen, dünyanın en ünlü silah tasarımcısı ve atıcıları arasında gösteriliyor. CANiK’in ateşli silah ailesindeki bir sonraki evrimi olarak duyurduğu yeni özel tasarım tabancası TTI Combat, Taran Butler ile ortak geliştirildi. TTI Combat, böylece, önümüzdeki dönemde Hollywood’un önde gelen filmlerinde oyuncuların da tercihi olarak vizyona çıkacak.”

‘Katma değer kazandıracak’

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“CANiK olarak, dünya silah endüstrisinin nabzını tutan ABD’ye, dünya genelinden en fazla ihracat yapan üç firmadan biri olmaktan gurur duyuyoruz. ABD’deki yatırımlarımız ve her yıl ödülleri topladığımız ürünlerimizle sektöre yön vermeye devam ediyoruz. Her yılın ilk ayında düzenlenen, ateşli silah endüstrisinin en büyük etkinliklerinden biri olan SHOT Show’da, CANiK olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl, 2 yıl süren ve heyecanla beklediğimiz bir projeyi hayata geçirdik. Hollywood yapımlarının önde gelen ismi Taran Butler ve TTI ekibi ile işbirliği yaparak geliştirdiğimiz CANiK TTI Combat ile özel tasarım tabancalar pazarında üst segmentte yer alan bir markanın performansını, üstün teknoloji, kalite ve yüksek üretim kapasitemizle bir araya getiriyoruz. Bu sayede, markamızı dünya genelinde erişilebilir bir hale getirerek daha geniş kitlelere ulaştırıyoruz. Ayrıca, TTI markasının Hollywood projelerindeki saygın konumu sayesinde de CANiK ürünlerinin Hollywood projelerinde daha fazla yer almasını sağlayarak, ürünlerimizin zaten kanıtlanmış kalitesini daha geniş kitlelere tanıtmaya katkıda bulunacağız. Dünyaca ünlü tasarımcılardan ve atıcılarından Taran’ın imzasını taşıyan bu silah, sadece tüm dünyada değil, aynı zamanda ülkemizde de ciddi bir katma değer oluşturacaktır. Bu işbirliğinin marka bilinirliğimize büyük katkı sağlayacağına ve yeni projeler için önemli fırsatlar yaratacağına inanıyoruz.”